Ramazan da Vakit Nasıl Geçer ?

by - 7/22/2012

Geldi gönlümüzün  efendisi, on bir ayın sultanı ramazan ayı. Bu zamanlar gerçekten çok kıymetli ve yeri doldurulamayacak kadar özel günler. Eh genelde de yaz tatili zamanlarına denk geldiği için de hem orucumuzu tutabiliriz hem de bu vaktimizi keyifli geçirmek için altarnatif yollara başvururuz. Benim bu değerli günlerde zamanın biraz daha verimli geçmesi için birkaç önerim var. Hadi bunlara bir bakalım! • Kitap okumak
Bir kitap bloggerının bu maddeyi koymasına şaşırmadınız sanırım. Eh ben ramazan ayı boyunca kitap okumayı düşünen kitleden biriyim. Zaten okul zamanı istediğim hızda kitap okuyamadığım için de kendimi kötü hissediyorum. Bu yüzden ramazan ayı açığımı çok güzel kapatacak umarım. 
 • Dizi/Film izlemek
Bir başka vakit geçirme yöntemi olarak dizi veyahut film izlemenizi tavsiye edebilirim. Özellikle Kore dizilerinin uzunluğu bizim Türk dizilerinin süreleriyle kapışacak vaziyette olduğu için harika bir vakit geçirme yöntemi olabilir. Daha çok ilerleyen zamanlarda blog aleminde de film ve dizi önerileri de paylaşımlarda göreceğinizi düşünerek bu konuda da sıkıntı çekmezsiniz. 
 • Temizlik yapmak
Canım çok sıkılırsa ve yapmam gereken bir ödev falan varsa kesinlikle evde temizlik yapmak gibi bir huyum vardır. Çok da güzel vakit geçer. Cidden bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Eh tabi bunu kendimizi fazla yormadan yaparsak iyi olur. Zira sonra iftara kadar bekleyemeyebiliriz.
 • Arkadaşlarınızla vakit geçirmek
Yani çok olağan bir durum bu aslında. Göz açıp kapayıncaya kadar zamanınız geçmiş oluyor. Hem de bol muhabbetli dakikalar geçirmiş oluyorsunuz. Bence bir düşünün bunu. 
 • Youtube videoları izleyerek yeni şeyler keşfedin

Bazen youtube da ne kadar zamam geçirdiğimi inanın hiç anlayamıyorum. Zamanın bir kum saatindeki kumlar kadar hızlı ilerlediğini işte vloggerları izlerken anlayabiliyorsunuz. Youtube hem şarj hem vakit öldürür. Dikkat.

Şimdilik bu kadar. Sizin bu listede görmek istediğiniz önerileriniz varsa aşağıya yorum bırakmayı unutmayın. Hayırlı ramazanlar dilerim! :)

You May Also Like

4 yorum

 1. Evet bende bunların bazıları var.bana göre çok doğru yöntemler

  YanıtlaSil
 2. Ama yinede sıkılıyorsun daha farklı nasıl vakit geçirebilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendinize hobi edinebilirsiniz. Umarım bulursunuz :)

   Sil