10 Ağustos 2012 Cuma

Morganville Vampirleri Serisi / İnceleme ve Tanıtma


Herkesin sevdiği bir yazar mutlaka vardır . Benimde öyle bir yazar varki çook beğendiğim serisinin tutkunu olduğum bir yazar . İşte size sevdiğim yazarı ve onun yazdığı seriden bahsedicem :)

Bahsettiğim yazar .... Rachel Caine !!!


Resme tıkladığınızda yazarın yazdığı serinin sitesini görebilirsiniz !

Yazarımdan birazcık bahsedicek olursam ;

"Morganville Vampirleri " , "Weather Warden" ve "Outcast Season"
gibi dünya çapında çoksatar serilerin yaratıcısıdır .
Caine, kendisi gibi sanatçı kocası R. Cat Conrad'la birlikte
Forth Worth, Teksas'ta yaşıyor.


Bizim ülkemizde bu bahsedilen 3 seriden sadece  1 tanesi olan " Morganville Vampirleri " serisinin yayın hakları alınmış durumda . Artemis Yayınları tarafından çıkarılan seri çok tutuldu diyebiliriz . Okumayanlar elbette vardır . Ama bu yazıdan sonra hemen listenize ekliyeceğinize eminim :)
Gelelim Morganville Vampirleri serisine ...

Seri 12 kitaptan oluşuyor . Artemis yayınları şuan 11. kitabın matbaada olduğunu söyledi . Bende merakla 11. kitabı bekliyorum :)

İlk kitap olan Cam Ev'den bahsedelim biraz : 


Arka Kapak Yazısı : 

Okul arkadaşlarınızın yarattığı baskı vücudunuzdaki tüm kanı çekebilir. 
Vampirler de öyle…

Morganville, Teksas’a hoş geldiniz. Hava karardıktan sonra evden çıkmayın deriz!

Morganville acayip karakterlerle dolu küçük bir üniversite kasabası. Fakat güneş battıktan sonra kötüler dışarı çıkıyor. Çünkü Morganville’de, en karanlık gölgelerin ardında pusuya yatmış bekleyen bir şeytan var -bu öyle bir şeytan ki, güpegündüz sokaklara dökülmek için fırsat kolluyor!

Kahramanımız Claire Denvers, cehennem azabından farksız yurt yaşantısından bıkıp usanmış genç bir kız. Popüleritesinden ödün vermeyen arkadaşları, okulun sosyal hiyerarşisindeki yerini unutmasına asla izin vermiyor. Ki sıfırın altında bir yer bu yer!

Haz etmediği kampüs yaşamından vazgeçtikten sonra kendine bir oda bulduğu o eski, heybetli malikane de aslında umduğu gibi bir yer değil galiba. Yeni ev arkadaşlarında hiçbir yaşam belirtisi yok. Ama kasabanın en derin sırlarından biri, taze kana susamış bir halde, sinsice ortaya çıktığında hepsi birden Claire’i koruyacak, o da başka bir mesele!
Benim Özetim :

Baş kahraman olan Claire Danvers üniversite için ailesinin yakın olmasını istediği için Morganville'deki üniversitye gönderilir . Yurtta sorunlar yaşayan Claire ev arkadaşı olabileceği bir evin yolunu tutar . Baştan kabul edilmesede sonradan onu çok sevicekler . Ne var ki bu kasabada vampirler var ! 
Bizim bu ev arkadaşları Shane , Micheal , Eve ve Claire ile birlikte vampirlerden uzak durmaya çalışıyorlar . Ve macera işte burda başlıyor...


İşte 1. kitapta tanışan bu 4'lünün maceraları diyebiliriz . Sonradan gelişen olayları okuduktan sonra öğreniceksiniz ! :))

Diğer 9 kitabı da böyle anlatmıyım dedim . Hem sıkıcı hem de okumak zor gelebilir . Ben de sadece resimleriyle bir gösteriyim dedim :)


Soldan sağa 1'den 10. kitaba kadar olan kitaplar Not: Bu postu daha önce yayındaydı fakat benim yanlışlıkla silmemden dolayı tekrar yazıp birazda kelimelerde değişiklik olup tekrar yayınlandı :)

20 yorum:

 1. gerçekten ççok güzel bir kitap herkesin okumasını tavsiye ediyorum.Birşey sorucam 11. kitap ne zaman çıkacak bir bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten çok harika bir seri :) Ama maalesef bende 11. kitabın ne zaman çıkacağını bilmiyorum. Artemis yayınları çok yavaş çıkardığı için bekleyeceğiz bayağı :(

   Sil
 2. Cok uzucu bir durum :(( yurtdisinda o kadar kitap cikmisken burda ne zamandir bekliyoruz bjr haber alirsaniz yorum olarak yazar misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi yazarım. Yeni yazımda da belirtiyorum zaten o zamanda görebilirsin :D

   Sil
 3. ne zaman cikicakmis peki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. daha belli değilmiş

   Sil
 4. tamam teşekkür ederim :D

  YanıtlaSil
 5. 11. Kitap çıktı mıı ????????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maalesef hala bekliyoruz... :( Artemis yayın haklarıyla ilgili bir sorun yaşıyormuş sanırım. Bu sorun nedeniyle çıkamadı. Normalde istanbul kitap fuarında çıkıcak diyorlardı ilk başta.
   Bakalım bekliyoruz... :(

   Sil
 6. normalde 1 sene önce çıkacacı söylenmişti .Artemisin internet sitesine baktığımızda daha 10.kitabı bile göstermiyor.11. kitapla ilgili yeni bir haber var mı ve amerikada en son kaçıncı kitap çıktı biliyor musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende Artemis'in böyle duyarsız olmasına kızıyorum. Facebook sayfasına da yazıyorum sürekli ama bir cevap alamıyorum. 11. kitapla ilgili haber hala yok :( Yurtdışında seri 15. kitabı çıktı. 16. kitap için hazırlanıyor sanırım. Biz bekliyoruz kadın çıkarıyor işte....

   Sil
 7. 2 haftaya kadar çıkıcakmış 11. kitap büyük bir heycanla bekliyorum :D:D

  YanıtlaSil
 8. Siyah şafak ne zaman çıkar acaba ya?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artemis yakında 12 ve 13. kitabı çıkarıcaz demişti ama bekliyoruz tam olarak çıkış tarihini bilmiyorum :(

   Sil
 9. bu serinin 12. ve 13. kiabı cıktımı cıktıysa adlarını yazarmısınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef 12 ve 13 çıkmadı. Belki tüyapta görebiliriz. Umarım :(

   Sil
 10. 12.kitabın ne zaman çıkacağı hakkında bir fikriniz var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzgünüm bir bilgim yok. Artemis cevap vermeme konusunda bayağı ısrarcı. Çıkınca burada duyurucam :)

   Sil
 11. 12.kitabı yani (Siyah Şafak)ve 13. kitabı (Acı Kan) beraber mi çıkartacaklar yoksa aralıklı mı bilgin varsa söyleyebilir misin? ve yorumlardan mı duyuracaksın? :)

  YanıtlaSil

Puanlama Sistemim

Puanlama Sistemim
Harika bir kitap ! Okumadıysan çok şey kaybedersin tatlım :))

Bir kaç eksiklikleri vardı . Fakat genel itibariyle güzeldi . Okusan pişman olmazsın !

Kitapta eksikliklerin olduğu , akıcılık arada sırada olan bir kitaptı . Bu kitabı okumak için fazla heveslenme bence ...

Okumasam da olurmuş hani...

Bu puanı vermemeyi umuyorum. Ama eğer verdiysem , bu puanı gördün mü kaç !