Touch'ta sezon bitti , sıra Revolution da ...

by - 9/05/2012

Touch dizisini Elçin sayesinde öğrenmiştim ve dizinin tutkunu oldum ! 1. sezonunu bitirdim ama hala kafamdaki o sorular gitmedi . 2. sezonu 26 Ekim'de başlıyormuş . Az kaldı diyelim . Sabırsızlıkla bekliyorum.

Gelelim yeni bir dizi buldum yine :)) Ve yine bilim-kurgu dizilerinin mübtelası olan ben bu dizinin de bilim-kurgu olması beni çok mutlu etti !!

Dizinin ismi : Revolution - yani türkçe karşılığı Devrim gibi bir şey oluyor ama daha farklı anlamları da mevcut-

 Dizinin bu posteri bence diziyi en iyi anlatan poster !

Dizinin konusundan bahsedicek olursak :

Hepimizin hayatı bir şekilde elektriğe bağlı. Peki ya elektrik aniden kesilirse neler olur? Bir gün, sanki bir düğmeyle kapatılmış gibi, dünya aniden karanlık çağlara geri döner. Uçaklar düşer, hastaneler kapanır, iletişim imkansız hale gelir. Modern teknoloji olmadan, bunun sebebini kim açıklayabilir ki? 15 yıl sonra, hayat sanayi devriminden çok önceki haline dönmüştür. Sessiz sakin bir hayat yaşayan aileler güneş batınca mumlar ve fenerler yakmaktadır. Hayat daha yavaş ama daha güzeldir. Öyle midir gerçekten?

Küçük kasabaların sınırlarında tehlike pusu kurmuştur. Yerel bir milis kuvvet gelip babasını öldürünce, genç bir kadının hayatı sonsuza dek değişecektir. Çünkü genç kadın babasının bu “büyük kararma” ile bir bağlantısı olduğunu öğrenir. Bu ölümcül tesadüf genç kadınla iki arkadaşının geleceği kurtarma umuduyla geçmişe dair cevaplar bulmak için yolculuğa çıkmalarına neden olur.


Bilim kurgu sevenlere duyurulur harika bir dizi bizleri bekliyor . Şuan dizimag.com sitesinde ingilizce altyazılı olarak verilmiş . Türkçe alt yazısı için beklememiz gerekiyor . Ama ben dayanamayıp ingilizce altyazı izlemeye karar verdim .

Konu harika , Iron Man filminin yönetmeni  , yapımcı J.J. Abrams  ee daha ne olsun başka :D

Bence birde fragmanını görün bakalım nasıl :Şimdiden bir bağımlılık yaptı bende . Araştırmalara başladım :)))

Kitapsız ve dizisiz kalmayın ! Sevgiler...

You May Also Like

0 yorum