Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Silüet - Andrea Cremer | Kitap Yorumu

by - 3/30/2013


Konuşan Kitaplar ile Blog Turları 2. gününe hoş geldiniz!! 1. günde Silüet kitabını tanıdık , ön okumasını ve trailer'ini gördük ve Silüet'ten önce neler olduğunu paylaştık. Şimdi ise kitap yorumumu sizlere paylaşıcam.

Ama öncelikle bir tur takvimimize bakalım;

29 Mart 2013

Yazar Tanıtımı – http://kitaptelvesi.blogspot.com/
Kitap Tanıtımı – http://kitapasigi.blogspot.com/
Ön Okuma ve Kitap Trailer – http://kitapsayfalarii.blogspot.com/
Silüt’ten Önce… – http://tugceninkitapligi.com/

30 Mart 2013 

Kitap Çekilişi – http://asabibakire.blogspot.com/
Alıntılar – http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/ vehttp://kahvekokulukitap.blogspot.com/
Film Olsaydı Kimler Oynardı? –http://tarihiaskromani.blogspot.com/
Peki Ya Sonra Ne Olacak? –http://kordugumhayaller.blogspot.com/
Kitap Yorumu – 9 blog* birden…


*Ve Unutmayın! Bu kitaba dair diğer etkinlikleri www.konusankitaplarileblogturu.wordpress.com  adresinden ve katılımcı bloglardan takip edebilirsiniz.Orjinal Adı: Nightshade
Yazar: Andrea Cremer
Bağlı Olduğu Seri: Nightshade #1
Yayın evi: Pegasus Yayınları
Tür: genç-yetişkin , fantastik, romantik
Sayfa: 461
GR Puanı: 4.06

Kitap Yorumum:

Silüet kitabında temel olarak ana karakterler kurtlar. Onları farklı bir açıdan keşfediyoruz. Yani o bildiğimiz Alacakaranlık kurtları gibi değiller. Biraz geçmişte kalmışlar sanırım. Eski geleneklere önem veriyorlar ve otorite fazlasıyla hakim. Kitabımızın baş karakterlerinden biri Calla Tor'un gözünden olayları okuyoruz.

Calla bir alfa dişisidir ve küçükte olsa bir sürüsü vardır. Bu sürüye 'Silüet' adı veriliyor. Birde Başka bir sürümüz var. Onun alfası ise Ren Laroche. Bu sürünün adı ise 'Mahkumlar' . Alfalardan da yüksek rütbede olan efendileri var bunlar Lumine ve Efron . Efron kötü karakter tanımımıza uyuyor. Ve çok sert kötülerden biri. Ve beni gıcık eden . Neyse Lumine, Calla'nın efendisi.
Yakın zamanda bir eşleşme var. Ren ve Calla sürülerini birleştiricek ve tek bir sürü halini alıcaklar. Bu gelenekler gereği bir birleşme oluyor.

Eee tabi biri daha var. Shay... Yazar kişilik olarak Shay'i harika düşünmüş diyorum. Çünkü öyle tepkiler veriyor ve kitabın merkezinde yer alıyor ki. Ben bile düşünsem herhalde bu kadar kurgulayamam.
Shay bir dağcı ve onun macerasının başlangıç noktası bir dağda gerçekleşiyor.
Shay'a bir boz ayı saldırmasıyla Calla'nın orda onu kurtarması ikilinin tanışma noktası oluyor. Sonraları da Shay'le bayağı konuşma fırsatı oluyor Calla'nın :D Her ne kadar Calla bir kurt olsa da çekim gücü sürekli onu Shay'a çekmesi elde değil. Bir yanında Ren bir yanında Shay olunca haliyle olaylar karışıyor. Aslında Ren'in o kıskanma halleri ve badboy havaları çok iyiydi. Shay'in ne kadar inatçı ve ceseratli olduğunu kitapta görebiliriz.

Kitapta beğenmediğim bir özelliği belirtmek istiyorum. İlk başlarda yazım tarzına alışamadım yazarın. Farklı bir anlatıma sahip. Ama alıştım ve çok zorlamasa da beni  rahatsız etti diyebilirim. Biraz da Calla'nın Shay'e uzun uzun kurtların tarihini falan açıklaması çok sıkıcı geldi. Ama oraları da atladıktan sonra orta sayfalarda heyecan fırtınası artmaya başladı ve siz okudukça daha da artıyor.

Özellikle sürüdeki kurtların şakalaşmaları ve ilişkileri çok hoşuma gitti. Bunu da eklemeden geçemedim. Calla'ya da arada gıcık olduktan sonra tek yapabileceğim kendimi olayların akışına bırakmak oldu. Ve şimdiden sadece Ren ve Shay'in hayranı oldum. Bakalım ilerde neler görücez... 2. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum :))
- Puanım - 


Katkılarından dolayı Pegasus Yayınlarına teşekkür ederiz...

You May Also Like

1 yorum

  1. kitap bloglarının toplandığı bir blog topluluğu olsa ne güzel olur. kitap severler bir arada:))

    YanıtlaSil