Nemesis Kitap'tan Ağustos Ayında Çıkıcak Kitaplar

by - 7/25/2013

Son zamanlarda yeni kitap haberleri almaya başladık. Ben de böylece sepetimi bayağı dolduruyorum. Dikkatimi çeken bir yayınevi oldu: Nemesis. Baktım yeni ve tam benlik kitaplar çıkarıyormuş bende sizlerle paylaşıyım da belki sizinde sevdiğiniz türde bir kitap olur :))

 Mezar Cadısı - Kalayna Price (Bir Alex Craft Macerası)


Ölülerin konuşamayacağını düşünüyorsan, Alex Craft’la henüz tanışmadın demektir.
Alex Craft ailesi tarafından reddedilmiş bir mezar cadısı. Para kazanmak için en önemli özelliğini kullanıyor: ölüleri konuşturuyor.
Cinayete kurban giden birini konuşturması ve ona katilinin kim olduğunu sorması için polis tarafından işe alındığında ise olaylar karışıyor. Onunla birlikte çalışmaya başlayan dedektif Falin Andrews sürekli peşinde. Üstelik şüphe uyandıracak kadar gizemli birisi. Ruh toplayıcı göreviyle insanların en çok korktuğu şey olan Ölüm ise Alex’in yanında. Dost gibi görünüyor. En azından şimdilik.
Bir ritüeli gerçekleştirircesine benzer şekilde işlenen cinayetlerin kurbanları ise Alex’e katilin ismini fısıldamak üzere…

Bu hikâyeyi kaçırmayın.
Patricia Briggs

Bu hareketli ve heyecan dolu hikâyeyi okurken sayfalar su gibi akıp gidecek.
Publishers Weekly
Ayın Karanlık Yüzü - John Sandford


Karanlık, intikam isteyen bir bakıştan sızar,Her şeyi siyaha boyar.Kapılarını kapatarak kurtulamazsın!

Bir devrin bütün hesapları görülüyor gibiydi. Küçük kasabada vahşi cinayetlere kurban gidenlerin hepsi 70 yaşını geçmişti. Hepsinin gözleri, adeta geçmişte gördükleri şeyleri saklamalarının bedeli ödetilirmişçesine, iki kurşunla cezalandırılıyordu. Bir şey vardı bu cinayetlerde. Bir matematiği vardı bu ölümlerin. Uzun yıllar önce yaşanan bir olayın intikamı, o olaya karışmış herkesten alınıyor gibiydi.

Ama kim? Kim yapıyordu bunu?

Virgil Flowers, kasabada işlenen bu cinayetleri çözmek için çalışırken, geçmişte orada yaşanan her şeyi öğrenecekti. Katili bulmasını sağlayacak bu bilgiler onu da geçmişin bir parçası haline getirirken, bugünün kurbanı olmaktan koruyabilecek miydi? ‘Daha iyisi zor bulunur.’
Daily Telegraphİlk Öpücüğün Büyüsü - Jennifer Probst

Bazı anlar büyülüdür. Herkesin o anla ilgili bir hayali vardır. İlk öpücük, ilk evlilik teklifi, evet denen o an…

Alexa için bu anların hiçbiri hayal ettiği gibi gerçekleşmemişti ve bunun tek bir nedeni vardı: Nick.

Daha lisedeyken onu öpen ilk erkek Nick olmuştu. Yıllar sonra karşılaştıklarında aniden evlenme teklif eden de Nick’ti. Tabii söz konusu Alexa olduğunda, bunun, birbirini seven iki insanın yapacağı türden ‘normal’ bir evlilik olması beklenemezdi. Aralarında bir anlaşma yapacaklardı. Bu anlaşma bittiğinde yollarını sessizce ayıracaklardı. İkisinin de bu sahte evlilikle elde edeceği bazı şeyler vardı. Bunlar için birbirlerine bir yıl katlanacaklardı. Katlanabilirlerse…

Bu hikâye kalbinizi çalacak.
Lori Wilde

En iyi romantik komedi yazarlarından biri.
USA Today
Evimdeki Yabancı - Gayle Callen

Londra, 1845…

Grace Banbury, evine döndüğü gece bir gariplik olduğunu hissetmişti. Dakikalarca kapıyı çaldığı halde kimse ona yanıt vermemişti. Bir süre sonra kapının zaten açık olduğunu fark etti ve içeri girdi. 
Ne annesi ne de erkek kardeşi ortalıkta görünüyordu. Üstelik eşyaların yerinde de yeller esiyordu. Grace neler olduğunu anlamaya çalışırken üst kattan gelen bir sesle irkildi. Yolunda gitmeyen bir şeyler olduğu belliydi.
Bir süre sonra merdivenlerden inen adamı, hayatında ilk kez görüyordu. Evin ve Grace’in yeni sahibi olduğunu söyleyen bu adamın, Grace için iyi planları olmadığı belliydi.

“Gayle Callen müthiş bir yazar.”
Cathy Maxwell

“Okurları nasıl etkisi altına alacağını çok iyi biliyor.”
Lorraine Heath

“Gayle Callen’in romantik hikâyeleri bir harika.”

Jill Barnett

You May Also Like

5 yorum

 1. Mezar Cadısını bu gün okuoku'da gezinirken gördüm istiyoruum !! Gerçi baya kitap istiyorum şu aralar ama fiyatı da iyi sepete eklenmelik :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende okuoku'da gördüm! :D:D Sonra facebook sayfasına koştum hemen başka güzel kitapları var mı diye, ordan bu bilgiler :)))

   Sil
 2. Mezar Cadısını çok merak ediyorum. :D

  YanıtlaSil
 3. bende kıtap cekılısıme beklerım
  http://mugeninlistesi.blogspot.com/2013/07/8kitap-cekilisi-aclk-savaslar.html

  YanıtlaSil