Artemis Yayınları'ndan Yeniler!!

by - 8/01/2013

Artemis Facebook sayfasında yeni kitapların kapaklarını paylaşmaya başladı sonunda! Güzel kitaplar çıkıyor merak etmeyin. Şahsen birçok blog gibi bende Artemis Yayınları'na gıcık olsam da bu aralar güzel haberler vermesi biraz da olsa kızgınlığımızın geçmesini sağlıyor. Eee neler çıkıcakmış bir bakalım öyleyse;Kelebeklerin Koruyucu Azizi - Cecilia Galante

İnanç ve şüphe, istismar ve iyileşme ama her şeyden çok dostluk üzerine yazılmış olağanüstü bir roman.

Agnes ve Honey her zaman diğerlerinden farklıydı. Ama büyüdükçe, birbirlerinden uzaklaştılar. Dini bir komünde, katı kuralları ve korunan sırları olan Kutsanmış Dağ’da doğmuş iki kız, tamamen zıt karakterlere sahipti. Agnes’ın hayatının amacı bir aziz olmakken, Honeykomünden olabildiğince uzağa gitmek istiyordu. Agnes’ın babaannesi Pete Nine, beklenmedik ziyareti sırasında komünün en karanlık sırlarını keşfetti. Kızların can güvenliklerinden şüphe eden Pete Nine, onları da yanına alarak Kutsanmış Dağ’dan kaçmaya çalışacaktı.

Komünden, Honey’nin normal olacağını umduğu hayata doğru yaptıkları yolculuk sırasında, iki genç kız hayatları boyunca süren arkadaşlık bağlarını sınama imkanı bulacak ve Agnes, sahip olduğu hayata tutunma mücadelesi verirken, kendi geleceğini kurmak için cesarete sahip olması gerektiğini ancak en büyük- en tehlikeli- yalan ortaya çıkınca anlayacaktı.
Yazarın kendi deneyimlerinden esinlenerek kaleme aldığı bu büyüleyici ilk roman, inanç, dostluk ve sevginin gerçek anlamı üzerine yazılmış güçlü bir hikaye.


Karanlık Kalp - Lee Monroe (Karanlık Kalp serisi #1)

İKİ AŞK ve BİR ÖLÜMCÜL TERCİH

Jane Jonas’ın hiç arkadaşı yoktu. On altıncı yaş günü yaklaşırken, peşini bırakmayan rüyalarından başka bir şey düşünemiyordu. Rüyalarında, birbirlerinin kaderi olduklarını söyleyen o yeşil gözlü genç kimdi? Neden onu bırakmıyordu? 
Annesi, Jane’e sadece uyurgezer olduğunu söylüyordu ama Jane, gerçek dünyayla düş dünyasının birbirine geçtiğini adı gibi biliyordu.
Sonunda, tuhaf bir şekilde, kasabaya yeni taşınan yakışıklı Evan’la arkadaş olmuştu. Bu büyüleyici genç adamın gözü Jane’den başkasını görmüyor gibiydi.
Jane de onu her şeyden çok istiyordu ama rüyalarındaki yabancı, aklını karıştırmaya devam ediyordu.
Jane, iki dünyanın arasına sıkışıp kalmıştı. Biri, tanıdığı, henüz yeni bir aşk ve heyecanla dolu dünyasıydı. Diğeri ise meleklerin, kurtadamların ve onu baştan çıkarmaya çalışan karşı konulmaz bir yabancının yaşadığı karanlık ve tehlikeli bir dünya...

Kuralsız - Veronica Roth ( Uyumsuz Serisi #2)

TEK BİR SEÇİM 
Fedakarlık gerektirir 

TEK BİR FEDAKARLIK
Kayıp getirir

TEK BİR KAYIP
Sorumluluk haline gelir

TEK BİR SORUMLULUK
Savaş demektir

TEK BİR SEÇİM
Seni yok edebilir

Her seçimin bir sonucu vardır. Tris sevdiklerini -ve kendini- kurtarmak zorunda. Üzüntü, fedakarlık, kimlik, bağlılık, kurallar ve aşkla ilgili sorunlarla boğuşurken bu hiç de kolay olmayacak. Üstelik savaş başlıyor ve herkes tarafını seçmek durumunda. Ancak geri dönüşü olmayan bir yola giriyorsan, zafer getireceğini umduğun seçim, tüm hayatını altüst edebilir.

Not: Bu kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Çıktığında hemen koşup alıcam. Çok bekletme bizi Artemis!!


Çıkmaz Sokağın Sırrı - Marian Keyes

Helen Walsh, aşk, korku, depresyon veya sıcak içeceklere inanmıyor.

**Artemis bu kitabın tanıtım yazısını vermemiş. Şimdilik kapağıyla yetinicez :(Senin Gibi Ölü - Peter James ( Roy Grace #6)

HEPİMİZ HATA YAPARIZ.
AMA BAZEN TEK BİR HATA HAYATIMIZA MAL OLUR.
YANLIŞ AYAKKABIYI SEÇMEK GİBİ...

Metropole Oteli, Brighton. Çılgın bir yılbaşı balosunun ardından bir kadın, odasına dönerken vahşi bir tecavüzün kurbanı oldu. Bir hafta sonra, başka bir kadın daha saldırıya uğradı. İşin ilginç tarafı, iki kurbanın ayakkabıları da saldırgan tarafından alınmıştı.
Komiser Roy Grace, bu yeni olayların, 1997’de gerçekleşen çözülmemiş bir seri cinayet davası ile birtakım benzerlikler gösterdiğini fark etmişti. Ayakkabıcı adı takılan saldırganın, dört kişiye tecavüz ettikten sonra, beşinci kurbanını öldürüp ortadan kaybolduğuna inanılıyordu. Bu bir kopya cinayet miydi, yoksa hiçbir zaman yakalanamayan Ayakkabıcı geri mi dönmüştü?
Benzer şekilde saldırıya uğrayan yeni kurbanlar da listeye eklendikçe, Grace, aynı kişiyle uğraştığına daha da emin oluyordu. Hafızasını zorlayarak ve geçmişin derinliklerine inerek saldırıların ardındaki sis perdesini aralayabilirdi.
Katil, sokaklarda başıboş dolaşırken, Grace ve ekibi, beşinci kurbanın hayatını kurtarmak için kendilerini zamana karşı amansız bir yarışın içinde bulacaklardı.
Ancak katil, düşündüklerinden daha zekiydi...

“Kuzuların Sessizliği’nden sonra en sürükleyici gerilim-polisiye romanı.”
- Washington Post

Susuzluk & Tören - Alex Duval ( Kan Kumsalı Serisi #1)

Susuzluk ve Tören
Kan Kumsalı başlıyor...

Baştan Çıkarıcı ve Doğaüstü

**Artemis kitap hakkında bir tanıtım yazısı paylaşmamış. Kapağı çok ilginç ve merak uyandırıcı. Bakalım nasıl bir kitap bizleri bekliyor...

Ve daha bir çok yayın evinin yeni kitaplarını öğrenmek isterseniz beni facebook sayfamdan takip edebilirsiniz!

You May Also Like

11 yorum

 1. Karanlık kalp bunu merak ettim açıkcası :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok merak ediyorum!! Seri olması da güzel :))

   Sil
 2. Sanırım Morganville'den umudu kessek yeridir. Hayır, hala umutlu olduğumdan değilde hani... Eh, ne diyeyim Artemis?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya aslında umudumu yitiricem diyorum ama insan bekliyor işte çıksın görelim... Ama yani Artemis'in beni yeniden kazanması için 11 ve 12. kitaplarını ardı ardına çıkarması lazım öyle söliyim :)))

   Sil
 3. Kelebeklerin Koruyucu Azizi'nin kapak tasarımını beğendim ;)
  Artemis'in yeni seriler çıkarması iyi hoş da çıkardıkları serilerin devam kitaplarına da bir el atsalar keşke, bizi böyle bekletmeseler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende kapağını çok beğendim. Hoş olmuş :)))
   Çok doğru diyorsun yaa valla o yüzden artemisten bir seriye başlarken uzun uzun düşünüyorum. Kısa falan olursa belki çok beklemeyiz falan :((

   Sil
 4. Artemis durmadan kitap çıkaracağına önce bir serilerini tamamlasa ya >.<

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum!!! :(( Bakalım bunlar geldiğine göre serilerin devamı da gelir diye ümit ediyorum ...

   Sil
 5. Kuralsız'ı sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca serilerin devam kitaplarına olan tavrı sebebiyle 1 sene arayla Kuralsız' ı çıkarıyor olması yine iyi bişi :S
  Ayrıca Kelebeklerin Koruyucu Azizi ve Karanlık Kalp', merak ettim.

  YanıtlaSil
 6. Karanlık Kalp gerçekten harika bir kitap. 1 günde bitirdim çünkü 1 sayfayı okuyunca diğer sayfayıda merak ediyorum. Çok etkileyici bir kitaptı. 2. serisini çok merak ediyorum keşke bir an önce çıksa. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende yeni aldım. Güzel demek o zaman bir an önce bende okumaya başlıyım :))

   Sil