Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Kır Çiçeği Tepesi - Kimberley Freeman | Kitap Tanıtımı

by - 10/10/2013


Konuşan Kitaplar ile Blog Turları afişleriyle gönülleri fethediyor!! Biz çok beğendik şahsen. Sizde umarım beğenmişsinizdir. Arkadya Yayınları'ndan konusuyla sizi hayran bırakacak bu kitabı 10-14 Ekim de tur kapsamında misafirimiz olacak. Kitap tanıtımından sonra tur programımızı daha detaylı görebilir ve çekilişe katılabilirsiniz. Kır Çiçeği Tepesi tanıtımından önce sizleri bugün neler bekliyormuş bir göz atalım isterseniz;


Kitap Tanıtımı - Kitap Sayfaları
Kim Wilkins mi? Kim Wilkins mi? - Kitapların Tatlı Cadısı
Çekiliş - Kitaplarım ve Ben


Orjinal Adı: Wildflower Hill
Kitap Adı: Kır Çiçeği Tepesi
Yazar: Kimberley Freeman
Tür: Romance, historical fiction
Yayınevi: Arkadya Yayınları
GR Puanı: 4.07
Sayfa Sayısı: 534
Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir…
1929 yılında Glasgowda yaşayan genç, güzel Beattienin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henryden hamile kalana kadar… Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londraya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır. 
Tam seksen sene sonra kader, Beattienin torunu Emmaya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralyaya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir. 
Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.
“Romanın gücü, Freemanın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşk, nefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kâh neşelendiren kâh üzen de bu kadınların hikâyesidir.”
-Publishers Weekly-


10 - 14 Ekim arası tur programımızda neler var göz atmak isterseniz.


a Rafflecopter giveaway

You May Also Like

1 yorum

  1. kır çiçeği tepesi merak ettiklerimden.. paylaşıma teşekkürler..

    hobi blogumda çekilişim var.. sürpriz hediyelerden bir de kitap olacak... ilgilenirseniz beklerim....

    http://bebegimincicileri.blogspot.com/2013/10/kizimin-cicileri-facebook-sayfasinin.html

    YanıtlaSil