Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Silüet - Andrea Cremer | Kitap Yorumu

30 Mart 2013 Cumartesi


Konuşan Kitaplar ile Blog Turları 2. gününe hoş geldiniz!! 1. günde Silüet kitabını tanıdık , ön okumasını ve trailer'ini gördük ve Silüet'ten önce neler olduğunu paylaştık. Şimdi ise kitap yorumumu sizlere paylaşıcam.

Ama öncelikle bir tur takvimimize bakalım;

29 Mart 2013

Yazar Tanıtımı – http://kitaptelvesi.blogspot.com/
Kitap Tanıtımı – http://kitapasigi.blogspot.com/
Ön Okuma ve Kitap Trailer – http://kitapsayfalarii.blogspot.com/
Silüt’ten Önce… – http://tugceninkitapligi.com/

30 Mart 2013 

Kitap Çekilişi – http://asabibakire.blogspot.com/
Alıntılar – http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/ vehttp://kahvekokulukitap.blogspot.com/
Film Olsaydı Kimler Oynardı? –http://tarihiaskromani.blogspot.com/
Peki Ya Sonra Ne Olacak? –http://kordugumhayaller.blogspot.com/
Kitap Yorumu – 9 blog* birden…


*Ve Unutmayın! Bu kitaba dair diğer etkinlikleri www.konusankitaplarileblogturu.wordpress.com  adresinden ve katılımcı bloglardan takip edebilirsiniz.Orjinal Adı: Nightshade
Yazar: Andrea Cremer
Bağlı Olduğu Seri: Nightshade #1
Yayın evi: Pegasus Yayınları
Tür: genç-yetişkin , fantastik, romantik
Sayfa: 461
GR Puanı: 4.06

Kitap Yorumum:

Silüet kitabında temel olarak ana karakterler kurtlar. Onları farklı bir açıdan keşfediyoruz. Yani o bildiğimiz Alacakaranlık kurtları gibi değiller. Biraz geçmişte kalmışlar sanırım. Eski geleneklere önem veriyorlar ve otorite fazlasıyla hakim. Kitabımızın baş karakterlerinden biri Calla Tor'un gözünden olayları okuyoruz.

Calla bir alfa dişisidir ve küçükte olsa bir sürüsü vardır. Bu sürüye 'Silüet' adı veriliyor. Birde Başka bir sürümüz var. Onun alfası ise Ren Laroche. Bu sürünün adı ise 'Mahkumlar' . Alfalardan da yüksek rütbede olan efendileri var bunlar Lumine ve Efron . Efron kötü karakter tanımımıza uyuyor. Ve çok sert kötülerden biri. Ve beni gıcık eden . Neyse Lumine, Calla'nın efendisi.
Yakın zamanda bir eşleşme var. Ren ve Calla sürülerini birleştiricek ve tek bir sürü halini alıcaklar. Bu gelenekler gereği bir birleşme oluyor.

Eee tabi biri daha var. Shay... Yazar kişilik olarak Shay'i harika düşünmüş diyorum. Çünkü öyle tepkiler veriyor ve kitabın merkezinde yer alıyor ki. Ben bile düşünsem herhalde bu kadar kurgulayamam.
Shay bir dağcı ve onun macerasının başlangıç noktası bir dağda gerçekleşiyor.
Shay'a bir boz ayı saldırmasıyla Calla'nın orda onu kurtarması ikilinin tanışma noktası oluyor. Sonraları da Shay'le bayağı konuşma fırsatı oluyor Calla'nın :D Her ne kadar Calla bir kurt olsa da çekim gücü sürekli onu Shay'a çekmesi elde değil. Bir yanında Ren bir yanında Shay olunca haliyle olaylar karışıyor. Aslında Ren'in o kıskanma halleri ve badboy havaları çok iyiydi. Shay'in ne kadar inatçı ve ceseratli olduğunu kitapta görebiliriz.

Kitapta beğenmediğim bir özelliği belirtmek istiyorum. İlk başlarda yazım tarzına alışamadım yazarın. Farklı bir anlatıma sahip. Ama alıştım ve çok zorlamasa da beni  rahatsız etti diyebilirim. Biraz da Calla'nın Shay'e uzun uzun kurtların tarihini falan açıklaması çok sıkıcı geldi. Ama oraları da atladıktan sonra orta sayfalarda heyecan fırtınası artmaya başladı ve siz okudukça daha da artıyor.

Özellikle sürüdeki kurtların şakalaşmaları ve ilişkileri çok hoşuma gitti. Bunu da eklemeden geçemedim. Calla'ya da arada gıcık olduktan sonra tek yapabileceğim kendimi olayların akışına bırakmak oldu. Ve şimdiden sadece Ren ve Shay'in hayranı oldum. Bakalım ilerde neler görücez... 2. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum :))
- Puanım - 


Katkılarından dolayı Pegasus Yayınlarına teşekkür ederiz...

Yeni Kitap: Kaderin Çocukları - Darren Shan

30 Mart 2013 Cumartesi

Kaderin Çocukları

Yazar: Darren Shan
Türkçeleştiren: Arif Cem Ünver
Fiyat: 17,00 TL
200 Sayfa
12 yaş ve üzeri, roman
Dağıtım tarihi: 1 Nisan 2013, PazartesiVampirler diyarındaki nefes kesici macerada son perde…
Korku edebiyatının büyük ustası Darren Shan’ın “Saga” olarak adlandırdığı on iki kitaplık vampir serisinin sabırsızlıkla beklenen son kitabı Kaderin Çocukları ile Darren Shan efsanesi artık ölümsüzleşiyor. Tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunan, onlarca farklı dile çevrilen ve 2009 yılında beyazperdeye uyarlanarak tüm dikkatleri üzerine çeken Ucubeler Sirki’nin son halkası ile seri tamamlanıyor.
 Darren Shan sıradan bir öğrenciydi; ta ki yakın arkadaşı Steve’le birlikte Ucubeler Sirki’ne gidip orada bir vampirle karşılaşana kadar… Hayatları sonsuza dek değişecekti çünkü aynı gece Darren, “karanlığın çocuğu”olarak yeniden doğmuştu... Serinin ilk altı kitabı, Darren’ın Vampir Prensi’ne dönüşmeden önceki hayatından kesitler sunarken, dizinin diğer kitapları ise bir prens olan Darren’ın hayatla ve Vampanez Lordu’yla olan amansız mücadelesini anlatıyor.
Serinin son kitabında heyecanın dozu doruk noktasına ulaşıyor. Darren yine iki arada: Kaybederse ölüm, kazanırsa lanet peşini bırakmayacak. Ezeli düşmanı Steve Leopard ile yüzleşme zamanı gelip çattı: İkisinden biri ölecek. Hayatta kalansa Gölgelerin Hükümadarı’na dönüşerek Dünya’yı mahvedecek. Darren’ın kaderi yazıldı mı? Yoksa Darren kaderini kendi çizebilecek mi?..
Nefes kesici bir maceraya hazır olun!

Vampir Prensi Darren Shan’ın dehşet dolu bir dünyada ölümle son randevusu…

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Silüet - Andrea Cremer | Ön Okuma ve Kitap Trailer

29 Mart 2013 Cuma


Konuşan Kitaplar ile Blog Turu sizi kurtların ortamını tanımanızı sağlıyor! Evet, bu turda size Andrea Cremer'in ilk kitabı olan Silüet kitabını okuduk ve inceledik. Ben deniz size kitap hakkında biraz bilgi edinmeniz için Ön okumasını ve kitabın hem gerçek trailer'ini hemde hayranlarının yapmış olduğu trailer'i paylaşıcam.
Tura katılan diğer blogları da ziyaret etmeyi unutmayın! :))

İlk önce bir tur takvimimize göz atalım;

29 Mart 2013

Yazar Tanıtımı – http://kitaptelvesi.blogspot.com/
Kitap Tanıtımı – http://kitapasigi.blogspot.com/
Ön Okuma ve Kitap Trailer – http://kitapsayfalarii.blogspot.com/
Silüt’ten Önce… – http://tugceninkitapligi.com/

30 Mart 2013 

Kitap Çekilişi – http://asabibakire.blogspot.com/
Alıntılar – http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/ vehttp://kahvekokulukitap.blogspot.com/
Film Olsaydı Kimler Oynardı?http://tarihiaskromani.blogspot.com/
Peki Ya Sonra Ne Olacak?http://kordugumhayaller.blogspot.com/
Kitap Yorumu – 9 blog* birden…


*Ve Unutmayın! Bu kitaba dair diğer etkinlikleri www.konusankitaplarileblogturu.wordpress.com  adresinden ve katılımcı bloglardan takip edebilirsiniz.

Şimdi gelelim kitabımızın ön okumasına....

Yeni, Yeni Kitaplar!!

28 Mart 2013 Perşembe

Yayın evleri mi gaza geldiler yoksa sadece beni mi düşünüyorlar bilemiyorum ama gerçekten harika kitaplar çıkarmaya devam ediyorlar. Postun asıl konusu kitaplar ama onlardan birazdan bahsedeceğim. İlk önce 26 Mart'tan sonra neler oldu şöyle bir anlatmak istiyorum.

26 Mart... Benim doğum günümdü. Güzel bir gündü. Daha doğrusu herkesle kucak kucak kucaklaştık diyim size. Tanımadığım kişilerin bile beni gördüklerinde  "Doğum günün kutlu olsun!!" diye haykırmaları hoşuma gitti diyebilirim. Neden mi tanımadığım kişiler doğum günümü kutladı? Çünkü sevgili arkadaşım Aslı herkese benim doğum günüm olduğunu yayınca... Olacaklar malumunuz :D Neyse sadece kucaklaşmalar da yoktu tabi. Gözyaşları da vardı. Benim tarafımdan gelen. Eee birde hediyeler vardı tabii!! Onlarsız doğum günü mü olurmuş? :D Fakat yazıya böyle devam etmek yerine - yani hediyelerden bahsetmek - kitaplara tekrar dönüş yapıyorum.

Haa! Şimdi asıl konuya döneyim ben sizi fazla sıkmadan. Evet, ne diyoduk ilk başta... Yayın evleri ve onların harika kitapları!!! Keşifler keşifler işte benim beğendiklerim;

=> Fenik Kitap'tan kapağı ve bu seferde ismiyle merak ettiren bir kitap. Peri Masalı konusu ile de dikkat çekici aslında. Bakmayın bana ben biraz kitapların kapaklarıyla daha fazla ilgilensem de konusuyla da sizi kendine çeken bir kitap. Listeye eklendi.

Arka Kapak Yazısı;

 Gerçek bir romantik bir peri masalı...

Bella Greenwood bir peri kızı ya da külkedisi değil ve eğer onu zorlarsanız, belki size yalnızca ailesiyle çok yakın arkadaşlarının davetli olduğu muhteşem düğününü anlatabilir.

Bella bir gece yarısı katıldığı partide uzun boylu, esmer ve yakışıklı bir adam tarafından gülünç duruma düşmekten kurtarılır ve o andan itibaren bu yakışıklı adamın kim olduğunu bilmeyen Bella'nın hayatı sonsuza kadar değişir. Bu yakışıklı adam dünyadaki en gözde bekârlardan biridir ve Bella'nın bir taraftan ayakları yerden kesilirken, bir taraftan da Prens Richard, yani Britanya tahtının varisi ile adım adım evliliğe doğru gitmektedir. Fakat nişanlandıklarında işler değişmeye başlar, kraliyet ailesinin bir üyesi olacak Bella'yı bir yığın protokol ve yapılması gerekenler listesi beklemektedir.

Acaba sıradan kızımız bu kraliyet düğününü hiçbir sorun çıkmadan atlatıp mutlu sona ulaşabilecek mi?

(Tanıtım Bülteninden)


Kargo Bedava: ilknokta.com'da !!!!

26 Mart 2013 SalıKitap kurtlarına bir sürpriz var!! İlknokta.com sitesinde 25- Mart - 15 Nisan tarihlerinde kargo bedava!!
Görünce çok sevindim. Kitap listeme bakıp sepete atmaya başlıyım ben o zaman :D

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Silüet - Andrea Cremer | Çekiliş

26 Mart 2013 SalıKonuşan Kitaplar ile Blog Turları'nın bir sonraki durağı Pegasus Yayınları'ndan geçtiğimiz günlerde çıkan ve 2013'ün en çok beklenen kitaplarından olan "Silüet by Andrea Cremer


"Kurtların dünyasında aşk dolu müthiş bir serüvene hazır mısınız?"


Konuşan Kitaplarla Blog Turları çerçevesinde kitabımız tam 5 şanslı okuyucuya gidiyor. Eğer siz de katılmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey aşağıdaki rafflecopter'dan çekilişimize katılmak ya da çekiliş gününü bekleyip, çekilişi yapan blogdan katılmak :) 


Tur Takvimimiz:

29 Mart 2013 

Yazar Tanıtım – Kitap Telvesi 

Kitap Tanıtım – Kitap Aşığı 

Ön Okuma ve Trailer – Kitap Sayfaları 

Silüetten Önce - Tugcenin Kitaplığı


30 Mart 2013 

Alıntılar – Kitap Avcısı ve Maria Puder Ölmedi 

Kitap Çekilişi - Kitaplarım ve Ben 

Film olsaydı Kimler Oynardı? – Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi 

Ya Sonra – Kördüğüm Hayaller 

Kitap Yorumu – *9 Blog Birden 

*Ve Unutmayın! Bu kitaba dair diğer etkinlikleri www.konusankitaplarileblogturu.wordpress.com  adresinden ve katılımcı bloglardan takip edebilirsiniz.


a Rafflecopter giveaway

Yeni Kitap: Adaletin Gizli Mezarlığı - Ted Dekker

23 Mart 2013 CumartesiİNSANIN KİMSEYE GÖSTERMEDİĞİ BİR YÜZÜ VARDIR SENİN, BENİM, BİZİM GİBİ!


Hayatımda sadece tek bir kez başka birinin çığlıklarının devam etmesi için yalvardığımı hatırlıyorum; annemin… Onun çığlık dahi olsa ufacık bir ses daha çıkartması ve yaşam belirtisi vermesi için dua ediyordum...

Şimdi yaşça çok daha büyüğüm ve bir melek mi yoksa bir canavar mı olduğumu artık bilmiyorum.


NOT: Bir gerilim sever olarak sabırsızlıkla bekliyorum bu kitabı!! 

Okuyorum ve Bunu da Okumalıyım

22 Mart 2013 Cuma

Başlık biraz garip gelse de yazımı okuduktan sonra benim ne demek istediğimi anlayacaksınız umarım :D

Bu gün okul çıkışı arkadaşımla DR ye gittik ve her zaman ki gibi kitapları incelemeden duramadım. Ama yine elim boş dönmiyim diye benim için koydular herhalde :D işte bunu aldım ;

J.K. Rowling - Boş Koltuk ! Tabi küçük kitapçık olarak ön okumasını aldım... Kendisini de en kısa sürede almak istiyorum. Fakat şu sıralar sınavlar dolayısıyla hem kitap okumam yavaşladı hemde okunacak kitapları birazcık azaltmak istediğimden biraz geç alıcağım bir kitap olucak kendileri.

Ama bir fikir edinmek için güzel bir seçenek bu. Bunu diğer yayın evlerinin de yapmasını rica edicem :)))

( Kitap alamasak da bunlarla yetinen grup - yani benim - için güzel oluyor bu küçük ön okumalar. )


Neyse asıl konuya dönersek;
Bu gün kargo gelmiş ben okuldayken. Sağolsun annem de almış canımm :* Beni arıyor bende o sıra DR'deyim gözüm kitaplarda falan işte :D Kargon geldi eve gel istersen falan imalarla eve çağırıyor beni işte. Bende kargo dedi ya zaten direkt uçtum eve. Evet kargo dan hangi kitap gelmiş? Bakim !

Ben Bunları İstiyorum!!! *.*

16 Mart 2013 Cumartesi


Başlıktan da anlaşılacağı üzere yukarıda gördüğünüz 6 kitabı istiyorum!! Evet.. Amaa ( Evet aması var maalesef ) bu son siparişimden sonra alabilir miyim bilemiyorum. ( Son siparişimi görmek için tık tık!) Aslında çok aç gözlü bir insana dönüşüyorum yavaş yavaş. Ama bu açlık hiç dinmez ki... Yayın evleri yeni kitaplar çıkarmaya devam ettikçe bizim bu kitap aşkımız hiç bitmez herhalde :D 

Peki bu soruna nasıl çare bulabilirim ? diye düşündüm ben. Şimdi yakınlarda benim doğum günüm yaklaşıyor. 26 Mart!!! Ve bende bu doğum günü bahanesiyle bu kitapları almayı düşünüyorum. Tabi hala planımı devreye sokmadım ama birazcık çıtlattım diyebilirim. :D

Neler almak istiyorum şöyle bir sıralarsam;
 • Gölgesizlerin Tutkulu Dansı - Tess Gerritsen 
 • Eşleşme - Ally Condie 
 • Yanlış Bir Adım - Harlan Coben
 • Profesör - John Katzenbach 
 • Umut Işığım - Matthew Quick
 • Candor Kusursuzlukta Sıkışmak - Pam Bachorz 
Peki siz neler almak istiyorsunuz veya önerileriniz var mı ?? 
Herkese iyi hafta sonları :)))
Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Aşkın Kollarında - Julianne MacLean | Kitap Yorumu

15 Mart 2013 Cuma


Konuşan Kitaplar ile Blog Turlarının bu seferki turunda harika bir aşk romanıyla karşınızdayız! Aşkın Kollarında kitabıyla Viktoryan döneminin harika ortamına gireceksiniz! Kitabın yorumunu okumadan önce kitap tanıtımını okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Tura katılan diğer bloglara da uğramayı unutmayın. Tur Takvimimize yorumdan sonra ulaşabilirsiniz :))

Gelelim Aşkın Kollarında kitabı yorumuma...


Orjinal Adı: An Affair Most Wicked
Bağlı Oldığu Seri: Amerikan Varisleri #2 
( American Heiresses #2)
Yayın evi: Ephesus Yayınları
Yazar: Julianne MacLean
Tür: Romantik/Romantik-Tarihsel
Sayfa: 374
GR Puanı: 3.72

Kitap Yorumum:

Aşkın Kollarında... ilk sayfalarda sizi kendine bağlayan ve okudukça okuyasınız gelen bir kitaptı! Aşklı meşkli kitapları çok nadir okuyorum o yüzden bu kitaba da ön yargılı olarak bakmıştım ama bütün o ön yargılarımı yıkıp geçti diyebilirim. Kitaptaki karakterlere, kitabın yazımına vs. konulardan öyle çok bahsetmek istiyorum ki hangisini önceden söylesem bilemedim açıkçası. Ama ben size ilk olarak kısaca bir konusundan bahsetmek istiyorum;
"...Belki de bu yalnızca sahip olunamayacak bir şeye sahip olmak için duyduğum aptalca bir arzudur.Rüzgara ya da güneşe sahip olmak gibi." (sayfa 115)
Clara Wilson bir Amerikan varisidir. Kendine eş aramak ve geçmişinden uzaklaşmak için kendini İngiltere'de bulur. İngilterede ablası Sophia'nın yanına gelir. Ablası da bir zamanlar Amerikan varisiydi. O da 1. kitabımızda çok güzel bir evlilik yaparak evlendi. Ben 2. kitabını bitirdikten sonra zaten direkt olarak 1. kitabını okumaya giriştim. Yani merak edenleriniz varsa bu serili bir kitap fakat isterseniz 2. kitaptan başlasanız bile seriden kopmuş olmuyorsunuz. Çünkü olaylar farklı farklı konular olduğu için bu sizin için bir sorun teşkil etmiyor. 
Neyse ben konuya döniyim :D Evet Clara'dan bahsediyordum. Kendisi çok güzel bir kız ve bütün gözler onun üzerinde. Kitap Clara'nın yanlış baloya gitmesiyle başlıyor. Kendine eş bulma umuduyla giden bizim Clara bir beyefendi onu dansa davet edince kabul ediyor haliyle. Tabi bu beyefendinin aklında başka şeyler var. Meğersem kızımız yanlış baloya gitti demiştim ya işte bu gittiği balo bir nevi herkesin rahat davrandığı ve kaçamak yakmak için idaeal bir ortam olan bir baloymuş. Şöyle açıklarsam genellikle evli kadınların gittiği başka adamlarla ilişki yaşadıkları bir ortam. Hemde hiçbir gizli saklıya önem vermeden...

Neyse işte bu bizim kızı dansa kaldıran adamda Clara'yı o kadınlardan biri sanınca işler değişiyor tabii... Son anda neler olduğunu çakınca bizim bu yakışıklımız Clara'ya burdan gitmesini ve bu olayın hiç yaşanmamasını istiyor. Fakat Clara bu beyefendiye tutulmuş durumdadır. Balodan gittikten sonra beyefendinin kim olduğunu öğrenmeye çalışır. Peki kim bu yakışıklı?? Tabiki de Rawdon Markisi Seger Wolfe'dur. Seger de bu bizim kıza hafiften bir vurulsa da o böyle ilişkileri çoktaaan geri plana itmiş ve sadece zevk için takılan bir adama dönüşmüştür. Tabi Seger de çok önceleri aşık olmuştur. Ama onun aşkı kalbine gömülü :D                                                               Neyse Seger de bu genç Amerikan varisinin ismini öğrenir ve bir başka baloda bizimkiler yine buluşurlarr...!!Zaten ne zaman buluşacaklar diye kitabın sayfalarını öyle hızlı okuyorsunuz ki. Meraktan sırf böyle gidiyor yanii :D Ve bizim Clara da sonunda Seger'in ismini öğrenir ve tabiri caizse bizim lafımızla abayı yakarr!! Ee biz okuyucularında tutulması elde değil. Ben şahsen adama bayıldımm! 
Ah, kimi kandırmaya çalışıyordu ki? Clara onu unutmanın nefes almayı unutmaktan farksız olduğunu biliyordu. (sayfa 116)
Arka plandaki karakterlerimiz Clara'nın ablası Sophia var. Kocası James... Erkek tarafında Seger'in üvey annesi ve üvey annesinin yiğeni... Onlara arka plandaki karakterler dediğime bakmayın aslında bu romandaki en can alıcı kısımlarda yer alıyorlar. Hele bu yiğen var yaa!! O üvey annesi yinee...!! Söz söylemek istemiyorum spoiler yememeniz için :D

Bana kalırsa ben bir kere daha bu hızla kitabı okurum. O kadar çok sevdim ki... Seger'in kendine bir türlü aşık olduğunu itiraf edememesi ve eski aşkını hala sevdiğine inanması... Az kalbini kırmadı Clara'nın neysee... Clara zaten sırılsıklam aşık... Ama Seger'in sevgisini kazanmak için her şeyi yaptı... Ben bile yapmazdım bu kadar... 

Alın okuyun hiç vakit kaybetmeden diyorum sevgili kitap kurtları. Belki sizde içinizdeki aşkı uyandırabilirsiniz...
Aşkın sadece ihtimali yeterli olabilir miydi? Seger gibi bir adamla böyle bir risk alabilir miydi? (sayfa 198)
DipNOT: Kitap kapağındaki kızı çok beğendim. Hele o maske... Gerçekten kapak benden 5te 5 aldı. Kitabın yazı fontu da iyi ne çok küçük ne çok büyük tam kıvamda yani :D  1-2 günde rahatça bitirebileceğiniz harika bir historical roman :D Ben bu tarza çok sardım sanırım. Hatta böyle tarzlardan önerdiğiniz bir kitap varsa listeye hemen ekliyorum. Araştırmadayım... Yeni bir internetten sipariş yapabilirim. Bekleyin... ;)

- Puanım -


Tur Takvimimiz

14 Mart 2013 

15 Mart 2013

Farklı Bloglara Gezi - http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com 
Film olsaydı – http://tugceninkitapligi.com 
Kitap Yorumu – *9 Blog Birden

*9 Blog'un yorumlarını bir arada http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bulabilirsiniz...
*Ephesus Yayınları'na blog turdaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz...

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Aşkın Kollarında - Julianne MacLean | Çekiliş

15 Mart 2013 Cuma


Aşkın Kollarında kitabımızı kazanmak ister misiniz? O halde çekilişe katılın! Belki şans size güler...

a Rafflecopter giveaway

I. GÜN // AŞKIN KOLLARINDA - JULIANNE MCLEAN // KİTAP TANITIMI

14 Mart 2013 Perşembe
Orjinal Adı: An Affair Most Wicked
Yazar: Julianne MacLean
Yayınevi: Ephesus Yayıncılık
Tür: Romantik, yetişkin kurgu
Sayfa: 384
GR Puanı: 3.72
Clara Wilson, Londraya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında evlenmesini neredeyse imkansız kılarken,yanlışlıkla gittiği bir baloda kendisini Rawdon Markisi Seger Wolfeun kollarında bulmuştu. Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil.

Kötü şöhretli Marki ise Clara Wilson ile tanıştığında ona karşı öyle güçlü bir arzu duymuştu ki, kendisini aristokrat Londranın girdabına yeniden kapılmaktan alıkoyamamıştı. Şimdi kendisine hiç uygun olmayan bu güzelliğin aşkını kazanmak için mücadele ederken, bu oyunda kendi kalbini de ortaya koyacaktı.

"İşveli bir kadın, enfes bir şekilde hınzır bir erkek ve çok iyi sunulmuş bir Viktoryan atmosferi içinde MacLean okuyucularını büyülüyor. Özel kıvılcımları ve şehvet anlayışı onun zirveye yükselişinin önünü açıyor."
Romantic Times

"Türünün harika bir örneği."

Jo Beverley

"Bu kitabı, iki muhteşem gün boyunca başımı kaldırmadan okumanın keyfine vardım. Hikâye bal gibi akıp gidiyor ve yerinde olmak isteyeceğiniz karakterlerin yaşadıklarını okuyarak sayfaları çevirirken aldığınız lezzetten parmaklarınızı yalıyorsunuz. Muazzam bir hikâye anlatıcı olan ve öykülerine neredeyse şarkı söyletecek denli hayat katan yazarın anlattıklarına gömülüp gidiyorsunuz. Bu kitabı vakit geçirmeden okunması gerekenler listenize eklemelisiniz."

Suzanne Coleburn

TUR TAKVİMİ

14 Mart 2013 
*Ephesus Yayınları'na blog turdaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz...


DR Alışverişim ve Aldığım Notlar

10 Mart 2013 Pazar

Herkese iyi pazarlar! Bu gün hava öyle güzel ki insanın içini ısıtıyor. Güneş ve azıcık rüzgar var. Tam bahar havası diyebilirim. Ağaçlar da çiçek açmaya başladı yavaş yavaş...


Bizde bu güzel havayı bulduk bari atalım dışarı kendimizi dedik. Aslında annemle yürürüz biraz diye çıkmıştık fakat benim ısrarlarımla bir DR yapalım dedik :)) 

Amacım kitap almak değil , yeni çıkan kitaplara şöyle bir göz gezdirip not almaktı. Ama almamak için kendimi zor tuttum diyebilirim. Ee kitap alamıyorum bari dergi alıyım dedim. Ama öyle magazin dergisi falan almak istemedim. Ne aldım peki? :


Beyin Gücü ve Genç Gelişim dergisi aldım. İkisi 4.90 tl ( 90 kuruş herşeyi değiştiriyor sanki 5 Tl diyemiyorlar) Bu dergiyi almamın sebebi konu başlıklarından birinin " Yazar Olmak isteyenlere 10 Öneri " dikkatimi çekmiş olması. Ve bir başka dikkat çekici özelliği derginin en üstünde büyük harflerle " BEDAVA E-KİTAP " yazması. Bende merak ettim ve sonunda aldım. Aslında bu dergiye benzer bir kaç tane daha bu tarzda dergi vardı fakat ne bilim bu gözüme çarptı ve aldım :)

Dergi reyonuna bakmadan önce kitaplara da göz gezdirdim tabi. Annemle gittiğimiz için annemin " Hadi kızım  sıkıldım, yukarı katlara da bakalım." sözlerine maruz kaldım. Ve daha DR'ye gireli 5 dk olmuştu...
En çok gözüme çarpan kitapları hemen telefonumun notlar kısmına yazdım. Ve alınacaklar listeme girdiler. Bu kitaplar neler mi ? Bakalım: • Profesör - John Katzenbach 
 • Kırık Heykel - Ali Çimen
 • Satılık İmparatorluk - Mustafa Armağan
 • Yılanlar ve Merdivenler - Sean Slater


Canan Tan'ın yeni çıkan kitabı Hasret'i küçük kitapçık şeklinde ön okuması vardı. Eğer giderseniz almayı unutmayın. Hoş bir kitaba benziyor. Dergiyi alırken kasada duruyordu. Bende hemen aldım :D

Herkese iyi pazarlar... :)


Kitap Kapakları #2 | MILA 2.0 - Debra Driza

8 Mart 2013 Cuma

Yine bir kitap kapağı ve yine " bende istiyorum!!" seslenişleriyle karşınızdayım sayın okuyucu :D Arada herkesin beğendiği birkaç kitap kapağı oluyordur muhtemelen. Eee haliyle bir kitap kurdu olarak bilgisayara girdiğimde ilk yaptıklarımın arasında kitaplara bakmak oluyor. Daha sonrası zaten malumunuz sosyal ağlarla vakit öldürüyorum veya birkaç takip ettiğim yabancı dizileri izliyorum. Neyse konudan sapmayayım ben :))

İşte yine bir kitap kapağı beni kalbimden vurdu! Ve Bu kitap MILA 2.0 - Debra Driza...
Kendilerini nerede gördüm diye sorarsanız; youtube kitap trailerlarına bakarken birden gözüme bu kitabın traileri çarptı. Hemen traileri paylaşıyım;


Trailerden de anlaşılacağı gibi konu süper bilim kurgu akıyor. Bayılmamak elde değil şahsen :D Daha sonra konusuna bir göz atıyım dedim goodreads'ten. Kitap kapağı göze çarpıyor direkt. Kitap 12 Mart 2013'te  çıkıyormuş. Bu da iyi haber. Yorumlara göre bakıcam artık güzel bir kitap olduğuna inanıyorum.


Ve buradan yayın evlerine sesleniyorum: " Bence kesinlikle bu kitabın yayın haklarını almalısınızzz!!!" Umarım beni ciddiye alırlar :D:D


Final (Hush Hush Serisi #4) - Becca Fitzpatrick | Kitap Yorumu

6 Mart 2013 Çarşamba


Hush Hush Serisi...( Ciltli olmaları ayrı bir ayrıcalık zaten! )

Huuhuu!! Ben geldim. Son siparişimde aldığım kitap olan Final'i bu gün bitirdim. Ve yorumunu yazmak için işe koyuldum. Bu seri için ve bu son kitap için söylenecek çok şey var. Hepsi bir avazda çıkar mı bilmiyorum , bakalım ;)
Gırtlağım konuşamayacak kadar tıkanmıştı. Sonunda, " Pekala," dedim. " Gidip cehennemin kapılarını sonsuza dek kapatalım." ( sayfa 384)

Son Kitap Alışverişim ve İlk Kitap Videom

3 Mart 2013 Pazar

Herkese mehaba!! Geçen çarşamba günüydü sanırım kapıma kargo geldi ve sipariş ettiğim kitaplar geldi. Tam 9 tane kitap sipariş etmiştim :D Fazla kitap sipariş etmemin sebebine gelicek olursam video da aslında söyledim ama şimdi de söyliyim 2012 Aralık ayından itibaren kitap almıyordum ve bu artık öyle bir noktaya geldi ki sormayın gitsin. Resmen kitap açlığı çektim bir kaç ay... Neyse bu telafiyi güzel yaptım ve geri döndüm diyebilirim :))) 

Video'da cızırtı sesleri yada görüntü kalitesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Şimdiden izleyenlerden özür diliyorum. Bu benim ilk kitap videom olacağı için biraz acemiyim. Umarım sesim iyi çıkmıştır. Burdan Merve'ye diyorum ki:  canım seni çook iyi anlıyorum artıkkk!!! :D


Aldığım Kitaplar:

 • Sakın Aşağı Bakma - Tami Hoag
 • Sıcak Bedenler - Isaac Marion
 • Ruhundaki Zehirle Yüzleş - Tess Gerritsen
 • Kayıp Ruhlar Şehri - Cassandra Clare
 • Final Hush Hush Serisi 4. Kitabı - Becca Fitzpatrick
 • Obsidiyen - Jennifer L. Armentrout
 •  Geceyarısı Çıkmazı - Rachel Caine
 • Nemesis - Jo Nesbo
 • Alice Ölüler Diyarında - Mainak Dhar

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gülümse Anılara - CAMILLE NOE PAGAN | Kitap Yorumu

3 Mart 2013 Pazar


Konuşan Kitaplar ile Blog Turu 6. blog turu ile karşınızda! Yine şahane bir kitapla hemde :D Hiç abartmadan diyebilirim ki son sayfalarına geldiğimde devam etmesini istedim... Ama maalesef ki kitap bitti. Güzel bitti. Bakalım yorumumda neler yazdım;

Orjinal Adı: The Art of Forgetting
Yazar: Camille Noe Pagan
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Tür: Romantik, yetişkin kurgu
Sayfa: 360
GR Puanı: 3.39


Kitap Yorumum:

Gülümse Anılara kitabı kapağı ve ayracıyla benden bir artı puan kaptı ilk başta. Kitabın öyle bir konusu var ki insanı alıp götürüyor. Genelde kitapları okuduğumda , bitirdiğimde bana neler kazandırdı diye kendime sorarım. Ve Gülümse Anılara kitabı kendimde değişikliklere götürecek diyebilirim. Öyle mesajlar var ki kitapta hepsi altın değerindeydi benim için. Zaten kitabın kenarları renkli yapışkan kağıtlarla doldu :D Bu yüzden Gülümse Anılara kitabını en çok yapıştırdığım kitap ilan ediyorum! 

Facebook sayfamda arka kapak resmi olur kendileri :)))

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gülümse Anılara | Çekiliş

3 Mart 2013 Pazar


a Rafflecopter giveaway

Ayrıntılı bilgi için; http://kitapasigi.blogspot.com/2013/03/gulumse-anlara-cekilis-konusan-kitaplar.html

Konuşan Kitaplar ile Blog Turları: Gülümse Anılara - CAMILLE NOE PAGAN | Kitap Tanıtımı

2 Mart 2013 Cumartesi


Konuşan Kitaplar ile 6. Blog Turumuz Gülümse Anılara kitabıyla devam ediyor!! Arkadya Yayınlarından çıkan bu kitabı biraz tanımak isterseniz sizi kitap tanıtımımıza alalım...

Vee unutmadan tura katılan diğer blogları da ziyaret etmeyi unutmayın!Orjinal Adı: The Art of Forgetting
Yazar: Camille Noe Pagan
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Tür: Romantik, yetişkin kurgu
Sayfa: 360
GR Puanı: 3.39

Tanıtım: 

Hayatta en çok kime güvenirsiniz? Ailenize... En yakın arkadaşınıza... Sevgilinize...

Başarılı editör Marissa Rogers, liseden beri en yakın arkadaşı olan balerin Julia Farrarın adeta gölgesi haline gelmiştir. Julia arkadaşlıkları adına ne istiyorsa, Marrissa da hiç sorgulamadan onu yapar çünkü kendi ailesinden görmediği ilgi ve şefkati arkadaşından görmektedir. Özlemini duyduğu bu hislerin kaybolma düşüncesi ise çekilmezdir.

Ancak Julia, talihsiz bir trafik kazası sonucu beyin travması geçirip kısmi hafıza kaybına uğrayınca, iki arkadaşın üstlendiği roller değişir. Marissa, karşısındaki bu yeni Juliaya alışmakta güçlük çekmektedir. En yakın arkadaşının, hafızasını geri kazanmak için Marissanın unutmayı tercih ettiği olayları öğrenmek istemesiyle, Marissa geçmişe farklı bir gözle bakacaktır.

Fakat bu durum, onun hem kendini yeniden keşfetmesini sağlayacak hem de içinde yeni bir şüphenin oluşmasına neden olacaktır. Julia Farrar gerçekten onun en yakın arkadaşı mıdır?
Affetmeyi ve unutmayı esas alan Gülümse Anılara, öyküsüyle içinizi ısıtacak, verdiği mesajlarla arkadaşlık, dostluk, özgüven gibi değerleri yeniden düşünmenizi sağlayacak bir roman...

"Gülümse Anılara, bizi içine alacak ilginç konusuyla dostluk hikâyelerini seven okuyucuların ilgisini çekecek bir roman."
         Library JournalTur Takvimimiz2 Mart 2013
Yazar Tanıtım - http://kitaptelvesi.blogspot.com
Kitap Tanıtım - http://kitapsayfalarii.blogspot.com
Ön Okuma - http://kordugumhayaller.blogspot.com
Trailer - http://kordugumhayaller.blogspot.com
Kitap Çekilişi - http://kitapasigi.blogspot.com

3 Mart 2013

Alıntılar - http://asabibakire.blogspot.com ve http://kahvekokulukitap.blogspot.com
Yazar Söyleşi - http://tugceninkitapligi.com
Farklı Bloglara Gezi - http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com
Film olsaydı - http://tarihiaskromani.blogspot.com
Ya Sonra - http://tarihiaskromani.blogspot.com
Kitap Yorumu - *9 Blog Birden

*9 Blog'un yorumlarını bir arada http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bulabilirsiniz...Arkadya Yayınlarına katkılarından dolayı teşekkür ederiz...
Made With Love By The Dutch Lady Designs