Kitap Alışverişi Günlüğüm #3

30 Ağustos 2013 CumaGüzel bir kitap alışverişinden sonra tahmin edersiniz ki ben de çook mutlu geziyorum etraflarda. Öyle ki kargo elime ulaştığında kucaklayıp evin içinde dört dönmüştüm! Birazda çığırmış olabilirim gerçi...
Neyse bu deliliklerimi saymazsak eğer kitaplarımı kargo kutusunda biraz beklettim. Neden mi? Çünkü hala aldığıma ve sonunda okuyacağıma inanamıyordum!!! Gerçekten böyle insanın içi içine sığmıyor.
Daha sonra açıtğımda uzun uzun inceledim kitapları. Her birini ayrı özenle sayfalarını açtım, ayraçlarıma baktım. Çok huzur vericiydi...

Neyse kitap alışverişi günlüğü videomla sizi baş başa bırakıyım.
*Not: Videoda bayağı çenem düşmüş... Ama siz bana bakmayın kitapların yan etkileri :P
*Not 2: telefonumla bu videoyu çektim o yüzden sesim aynı biriyle telefonda konuşuyormuşum gibi çıkmış sanırım... Bende anlayamadım.Gördüğünüz üzere 8 kitap aldım. Neler almışım şöyle bir listelersem;
 • Mavi Büyü (Kanbağı serisi #3) - Richelle Mead
 • Kuralsız (Uyumsuz serisi #2) - Veronica Roth
 • Opal (Lux serisi #3) - Jennifer L. Armentrout
 • Sınırsız (Koruyucu serisi #3) -  
 • Yokyer - Neil Gaiman
 • Ayaklı Bela (Tatlı Bela serisi #2) - Jamie McGuire
 • Aynı Yıldızın Altında - John Green
 • Yakut Kırmızı (Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi #1) - Kerstin Gier

Etkinlik: Okuma Sıranı Belirle! / Eylül 2013

28 Ağustos 2013 Çarşamba


Okumak istediğiniz bir kitabı seçmekte zorlanıyor musunuz? Şahsen ben çok zorlanıyorum. Özellikle bir de kararsızsanız işiniz gerçekten çok zor oluyor. Hangi kitaba başlasam? sorusu hep aklımızda takılı kalıyor. İşte bizde Rüya Kitaplık'ın blogunun sahibiyle laflarken aklımıza bir fikir geldi. Neden okuyacağımız kitapları belirleyebileceğimiz bir etkinlik düzenlemiyoruz??

İşte burada beyinlerimiz devreye girdi veee bu etkinlik çıktı ortaya: Okuma Sıranı Belirle!

Okuma Sıranı Belirle nedir?

Okuma Sıranı Belirle etkinliği her ay düzenleyeceğimiz bir etkinlik olucak. Başlangıç olarak bu Eylül ayı için 6 kitap belirleyip bir liste yapıyorsunuz. Daha sonraki aylarda derslere vakit ayıracağımız için 5 -4 kitap yada siz ne kadar okuyabilirseniz o kadar kitap listesi hazırlıyorsunuz ve bunları tek tek kağıtlara yazıp bir kaseye atıyorsunuz. Sırayla kasenin içinden hangi kitabı ilk okuyacağınızı hangi kitabı son okuyacağınızı belirlemiş oluyorsunuz! Bu kadar basit.

Delidolu Yayınları'nın Kitap Kataloğu Çıktı!!

27 Ağustos 2013 SalıDelidolu facebook sayfasında bu gün paylaştığı kitap kataloğunu gördünüz mü?? Eğer görmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir!!

Katalogda neler var?? Delidolu dan çıkmış olan kitaplar ve 2014'te çıkıcak olan yeni kitaplar...
Şahsen ben delidoludan çıktığını bile bilmediğim kitapları bile bu katalogda gördüm. Gene liste kabarıcak ama benden söylemesi...
Kataloga bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Martı Yayınları'ndan Yeniler!!

26 Ağustos 2013 Pazartesi

Martı Yayınları'nda yeni kitaplar çıkmaya devam ediyor. Matbaada olanlar, yeni çıkanlar ve tarihlerini merak ediyorsanız okumaya devam edin!


Kitap Adı: Çemberin Dışındakiler
Orjinal Adı: Rhubarb
Yazar: Craig Silvey
Tür: Dünya Roman
Çeviren: Nilgün Birgül
GR Puanı: 3.69
Sayfa: 400
Goodreads


Dağıtım Tarihi: 3 Eylül 2013

Gözler karanlığa da alışır...
İnsan kendi yarasını saramaz,
dost bir elin dokunuşuyla
iyileşir ancak…

Geçirdiği kazadan sonra gözlerini karanlığa açan Eleanor’un zorluklarla dolu hayatı, bir gece duyduğu çello sesinin izini sürmesiyle değişir. Çelloya can veren, kendisi gibi kırgın bir gençtir.

Hayatın kıyısında kalıp kendi kabuklarına çekilen bu iki genç, zorlukların üstesinden birlikte gelmeye çabalarken, kendilerini ve başka yaşamları keşfetme fırsatı yakalar. Aşk ile kaybedişin, dostluk ile yalnızlığın romanı olan Çemberin Dışındakiler, hayatta daima bir çıkış yolunun olduğunu özgün ve şiirsel bir anlatımla fısıldıyor…

“Tanrı’nın Unutulan Çocukları’yla çok sayıda ödül kazanan Craig Silvey, yine çok farklı ve dokunaklı bir hikâyeyle karşımıza çıkıyor.”
Sydney Morning Herald

“Hüzünlü ve neşeli, cesur  ve dokunaklı bir kitap.”
The West Australian

“Mizahi ve derinlemesine yazılan, kimi kez hüzünlendirip çoğu kez neşelendirmeyi başaran bu roman kesinlikle okunmalı.”
Melbourne Weekly

“Çemberin Dışındakiler, hayatın kenarında kalmış insanların iç dünyasını anlamaya dair zekice yazılmış bir roman.”
The Bulletin

Ne Okuyorum? | Deadly Little Secret (Touch #1) - Laurie Faria Stolarz

25 Ağustos 2013 PazarYeni daha birkaç gün oldu Deadly Little Secret kitabını okuyorum. Daha doğrusu okumaya çalışıyorum. Malum kitap ingilizce ve benim ingilizcem de çok iyi olmasa da idare eder boyutta. Yavaş yavaş ama anlaya anlaya okuyorum. Hem ingilizcemi geliştirmiş oluyorum hemde yayınevlerini beklemek zorunda kalmıyorum. Kısa süre önce bu kitaptan ve seriden bahsettiğim yoruma da buradan ulaşabilirler.

Bir başka okuduğum ingilizce kitabı olan Last Breath (Morganville Vampirleri serisi #11) de Artemis'i beklemekten gına geldiğinden dayanamamış ingilizce okumaya başlamıştım. Arada anlayamadığım bolca yer vardı ama okuduğum için mutluyum açıkcası. Tekrar ve tekrar okunmak üzere duruyor :D

Super Six Sunday - 2013'ün 6 Süper Kitabı

25 Ağustos 2013 Pazar


Super Six Sunday, ilk olarak Tuğçenin Kitaplığı'nda duyduğum bir etkinlik. Bu etkinliğin sahibi ise Bewitched Bookworms. Bende çok sevdim ve katılmaya karar verdim. Bu seferki konusu: 2013'ün 6 Süper Kitabı. Daha 2013 bitmedi ama bu zamana kadar okuduğum kitaplardan bir seçim yapıcam. Biraz zorlu olucak benim için ama güzel bir etkinlik!!

2013'ün 6 Süper Kitabı (Şimdilik)

2013'te şu ana kadar 28 kitap okudum. Bu yüzden 28 kitabın içinden bir seçim yapıcam.

1. Tatlı Bela - Jamie McGuire


Bunu birçok kez belirtmişimdir herhalde. Ben normalde aşk kitapları - yada romantik mi demeliyim - okumuyorum. Daha çok macera, polisiye, fantastik seviyorum. Ama bu kitabı arkadaşlarım çok methetmişti. Bu yüzden bende okudum ve hiç pişman değilim. Gerçekten Travis'le hiçbir alakası yok.... *yalancı. -.-

Zaman Temsilcisi Kitabının Çekilişine Hala Katılmadınız mı? | Konuşan Kitaplar BT #14

24 Ağustos 2013 Cumartesi


Herkese merhaba!! Bu gün turumuzun son günü. Konuşan Kitaplar birazcık ara verip tatil yapıcaklar. Ama çok yakında gene burda yeni kitap turlarıyla sizlerle olucaz. Şimdi ilk önce bu turun son gününde hangi paylaşımlar olmuş onlara bir bakalım daha sonra çekilişe de katılmayı unutmayın!!

Konuşan Kitapların Zaman Yolculuğu - Kitaplarım ve Ben
Zaman Temsilcisi Olabilir misiniz? - Kitap Aşığı


a Rafflecopter giveaway

Beğendiğim Kitap Kapakları | Touch Serisi

22 Ağustos 2013 Perşembe

Uzun zamandır beğendiğim kitap veya seri yazısı yazmamıştım. Ama karşıma da çıktığı söylenemezdi. Bu sefer gene kitap bakınırken goodreads'te gördüğüm bir seriden bahsetmek istiyorum. Kapakları çok hoşuma gitti ve direk dedim bu seriyi blogda bahsedicem ben!. Bu serinin ismi: Touch 


Öncelikle bir kitapta ilk dikkat ettiğim şey kapakları olduğundan bu seride de kapaklardan giriş yaparak başlamak istiyorum. Ben kapaklarına bayıldım! Özellikle de son kitabın kapağı.... Yeşil arka plan olması biraz aklımı çelmiş olabilir tabii. (Yeşil rengi hastasıyımdır da!) 

Seri şöyle sıralanıyor;
 • Deadly Little Secret (Ölümcül Küçük Sır)
 • Deadly Little Lies (Ölümcül Küçük Yalan)
 • Deadly Little Games (Ölümcül Küçük Oyunlar)
 • Deadly Little Voice (Ölümcül Küçük Ses)
 • Deadly Little Lessons (Ölümcül Küçük Dersler)


Kitap Adı: Deadly Little Secret
Yazar: Laurie Faria Stolarz
Bağlı Olduğu Seri: Touch #1
Tür: Young Adult
GR Puanı: 3.87
Sayfa Sayısı: 252

- Konusu: 

Üç ay önceye kadar 16 yaşındaki Camelia'nın hayatı oldukça sıradandı.İyi notları,ailesiyle olan sorunsuz ilişkisi ve şehirdeki sanat stüdyosunda olan part-time işi.Taki Ben ortaya çıkana kadar.Gizemli yeni çocuk. Camelia'nın hayatı bir hiçti ama sıradandı.

Ben'in eski kız arkadaşının kazayla ölümü ve onun suçlu olmasıyla ilgili dedikodu hemen tüm okula yayılmıştı.Ve herkes Ben'i dışlamıştı. Camelia hariç. Dedikodulara inanmak istemedi. Arkadaşları aksini ikna ettiklerinde bile. Ben'e karşı koyamıyordu ve onun dokunuşuna. Camelia'ya korkunç aramalar ve tehdit notlu yabancı birinden paket alınca Ben , Camelia'nın tehlikede olduğu konusunda ısrar eder. Yardım edebileceğini söyler.Ama Camelia ona güvenebilir mi ? Camelia Ben'in bir şeyler sakladığını biliyordur.Ama sadece sırrı olan bir tek Ben değildir.

**Çeviriyi Rüya Kitaplık blogunun sahibi Vera yapmıştır. Link vermeden almayınız.

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu #14: Zaman Temsilcisi - Peter Ward | Ön Okuma

22 Ağustos 2013 Perşembe


Konuşan Kitaplar ile Blog Turu ara vermeden önceki son turunda sizleri zaman yolculuğuna çıkarıcak bir kitabı seçti. Kitabın adı üstünde zaten Zaman Temsilcisi olunca hepimiz ayrı bir havadayız aslında bu turda.
Neyse sizi ben daha fazla bekletmeden hemen ön okumasına almadan önce bu gün turda neler varmış önce onlara bakalım;


Ön okuma & VideoKitap Sayfaları

AlıntılarKitaplarım ve Ben


Yorum - Kitap Aşığı**Ön okuma açılmıyorsa buradan okuyabilirsiniz.


Zaman Temsilcisi Turumuz Başladı....!!

21 Ağustos 2013 Çarşamba


Konuşan Kitaplar ara vermeden önce son tur olarak Altın Bilek Yayınları'ndan çıkan Zaman Temsilcisi kitabı ile sizi zamanda yolculuğa çıkarıyor. Turumuz bu gün başladı ve bu gün turda olan bloglar neleri paylaşmış gelin birlikte bir bakalım;

Kitap Tanıtımı - Yorum Durağım
Zamanda Yolculuk - Kitap AvcısıYanda Zaman Temsilcisi kitabımızın turunda sonraki günler neler olucak görebilir, ayrıca facebook sayfamızdan da bilgi alabilirsiniz.

** Altın Bilek Yayınlarına katkılarından dolayı teşekkür ederiz.


Zaman Temsilcisi kitabının tanıtımını okuduktan sonra 
kitabı okumak istiyorsanız, buyurun çekilişimiz;

a Rafflecopter giveaway

**Tur çekiliş kitapları blog turu katılımcı arkadaşları tarafından gönderilecektir, kargo işlemi PTT kargo ile yapılacaktır. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz…

Mutluluğun Öteki Yüzü - Sere Prince Halverson | Kitap Yorumu

18 Ağustos 2013 Pazar


En hakiki mutluluk acılardan gelendir. - Mutluluğun Öteki Yüzü 

Kitap Adı: Mutluluğun Öteki Yüzü
Orjinal Adı: The Underside of Joy
Yazar: Sere Prince Halverson
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Tür: Aile, Dram
Çeviren: Simge Ölmez
GR Puanı: 3.78
Sayfa Sayısı: 392


Öncelikle bu kitabı çeviren ve bana inceleme için yollayan Arkadya Yayınları'na teşekkür etmek istiyorum. Ben kitabı beğendim. Öyle ahım şahım bir kitap değil. Sadece normal hayatımızda belki görebileceğimiz belki de şahit olabileceğimiz bir konuyu anlatıyor bizlere yazar. Biliyorsunuz ki blog da daha çok fantastik, macera gibi kitapları okumayı seviyorum ve yorumluyorum. Fakat bazen böyle yavaş ama derin olan kitapları da okumak gerekli diye düşünüyorum.

DR'ın 9.90 Kampanyasından Neler Aldım?

18 Ağustos 2013 Pazar


İşte gördüğünüz gibi gene bir D&R kampanyası ve gene eli boş dönmeden aldığım kitaplar. Aslında hala içimde kalan, almak istediğim kitaplar vardı. Fakat ben önceliğimi zaten daha giderken bir kere 'Tatlı Bela'ya vermiştim. O yüzden ilk olarak Tatlı Bela'yı aradı gözüm. Onu bulduktan sonra da Sesler ve Ben Öldürürüm kitapları arasında kaldım. Daha sonradan kararımı KALIN olması sebebiyle Ben Öldürürüm de kıldım. Kalın kitaplara karşı ayrı bir sempatim var. Onlar kalın oldukça sanki kitap hiç bitmiycek gibi geliyor ve bu da beni mutlu ediyor :D

Tatlı Bela'yı ilk olarak arkadaşımdan alıp okudum. Daha sonra kitaba bayıldığımdan gidip hem de indirim olduğundan aldım. Yorumuna da buradan ulaşabilirsiniz.
Ben Öldürürüm hakkında hiç birşey bilmiyorum. Zaten DR'de görünce almak aklıma geldi. Bu yüzden eğer okuyanınız varsa düşüncelerinizi öğrenmek isterim.
Şimdilik bu kadar. Öğlen yeni yorum gelicek. Beklemede kalın :*

Okuma Günü: Tatlı Bela - Jamie McGuire | Kitap Yorumu

15 Ağustos 2013 PerşembeYabancı Yayınları'ndan çıkan Tatlı Bela'yı toplaşıp okuyalım ve yorumlayalım dedik ve işte böyle bir etkinlik oldu: Okuma Günü. 4 blog; Kitap Aşığı, Yorum Durağım, Rüya Kitaplık ve ben Tatlı Bela'yı yorumluycaz. Umarım yorumlarımızı beğenirsiniz ve bizim gibi bu kitabı seversiniz!Kitap Adı: Tatlı Bela
Orjinal Adı: Beautiful Disaster
Yazar: Jamie McGuire
Bağlı Olduğu Seri: Beautiful #1
Tür: romantik, young adult
Yayınevi: Yabancı Yayınları
GR Puanı: 4.24
Sayfa Sayısı: 424
Tatlı Bela duygu yüklü bir aşk kitabı. İlk önce bunu belirtmekte yarar var diye düşündüm. Özellikle ben pek aşk kitabı okumasam da arada böyle nadiren de olsa böyle çok methedilen bir kitabı okumadan duramadım. Öyle vıcık vıcık bir aşk yok. Zaten bende çok sevmiyorum bu yüzden benden bir artı puan kazandı. Kitap bir o kadar akıcı olmasına rağmen bazı yerde kendinize hakim olamayacak tepkiler vermenize neden oluyor. Ben şahsen okurken nefesimi tutup tepkilerimi bile sona sakladım diyebilirim.

Ayaklı Bela - Jamie McGuire | Kapak ve Tanıtım

15 Ağustos 2013 Perşembe


Ayaklı Bela yakında Yabancı Yayınları'ndan çıkıyor!! Hazır mısınız?? 
Ben çoktan hazırım. Yabancı yayınları facebook sayfasında Ayaklı Bela mı yoksa Yürüyen Bela mı diye bir oylama yapmıştı. Ben Yürüyen Bela'ya vermiştim oyumu ama olsun kapağa diyecek söz bulamıyorum zaten yakıyor!! Merakla bekliyorum...

Arka Kapak Yazısı

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...
Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et. 
Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan? 
Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...

Dex ve Doğan Kitap'tan Yeniler!!

12 Ağustos 2013 Pazartesi

Sınırsız - Cynthia Hand (Koruyucu serisi #3)

Geçen zaman, yarı melek Clara Gardner'a akıl almaz sürprizler yaşattı. İlk aşkın baş döndürücülüğü ve bir ölümün yaşattığı işkence, ona artık inkâr edemeyeceği bir gerçeği hatırlattı: Asla normal bir yaşamı olamayacaktı.

Clara melek kanı taşıyanlar arasındaki benzersiz yeteneklerini keşfettikten sonra artık Tucker'ı peşindeki düşmandan korumak zorunda, kalplerini paramparça etmek uğruna olsa da.

Kasabayı terk etmek en iyi seçenek gibi görünüyor, bu yüzden Kaliforniya'ya geri dönüyor, her şeyin başlamasına neden olan karşı konulmaz Christian'a da...
Clara, Kara Kanatlardan ve sürekli korkmaktan bıktı, laneti artık bozma zamanı ama bunun bir şeyleri kurban etmeden olmayacağını biliyor.

Koruyucu ile başlayan ve Kutsanmış ile devam eden serinin sürükleyici finalinde, Clara oyunu bozacak ve herkes için son kez savaşacak.
(Tanıtım Bülteninden)Sonsuz Dokunuş - Corrine Jackson

Çok yaklaşma…

Remy dokunarak insanları iyileştirebiliyor, fakat ne yazık ki tedavi ettiği her hastalık artık onun oluyordu. Annesi ile birlikte üvey babasından şiddet gören Remy, iyileştirdiği kırık kemiklerin, yanıkların ve morlukların sayısını bile hatırlamıyordu. Herkesten gizlediği korkunç bir hayatı vardı. Ve bir gece üvey babası çok ileri gitti…

Remy şimdi hayatında yepyeni bir sayfa açtı; onu yıllar önce terk edip giden babası, hastaneye gelip birlikte yaşamayı teklif etti ve geçmiş için af diledi. Artık kocaman bir evde yaşıyor ve babasının yeni evliliğinden olan cana yakın kız kardeşi Lucy’nin eğlenceli arkadaşlarıyla takılıyor. Ama gözlerini limanda karşılaştığı bir çocuktan alamıyor, Lucy ondan uzak durmasını söyledi: Asher Blackwell… Yakışıklılığı nefes kesici ama sessizliği ürkütücü.

Koruyucu Asher ölümsüz olmak için duyularını kurban etti. Bir koruyucu ancak ve ancak bir şifacıyı öldürerek duyularını geri kazanabilir. Bu iki düşmanın âşık olması yasak. Çünkü Remy koruyucuları tekrar insan yapabilme gücüne sahip bir şifacı ve eğer onun bunu yapabildiğini koruyucular fark ederlerse, onu almaya gelirler, tabii Asher herkesten önce onu öldürmezse.Cumartesi İlk 10: En Sevdiğim Karakterler

10 Ağustos 2013 CumartesiGüzel bir sabah ve güzel bir Cumartesi İlk 10 başlığıyla daha buradayım. Şu sıralar Mutluluğun Öteki Yüzü kitabını okuyorum. Aslında neredeyse bitti ama ben bitirmek istemiyorum. Çok dokunaklı bir kitaptı benim için. Neyse konudan sapmadan bu cumartesi başlığı: En Sevdiğim Karakterler. Sizde etkinliğe buradan katılabilirsiniz

Aslında bu başlık bizim hiç düşünmeden her defasında dile getirdiğimiz karakterler olduğundan çok güzel ve basit bir cevap olucak. Bakalım benim en sevdiğim karakterler nelermiş;

1- Shane Collins - Morganville Vampirleri Serisi
Ehh 1 numarada ne bekliyordunuz ki?? bir MV hayranı olarak tabiki de Shane hayranlığım da kaçınılmazdı. Play Station'dan zombi öldürmesinden tutun gerçek hayatında da vampirlere kafa tutması ve boyun eğmemesi bir numaralı nedenler!!

2-Simon - Ölümcül Oyuncaklar Serisi
Aslında Simon son 4 ve 5. kitaplarında daha çok ön planda tutulduğundan sevmeye başladım. Yazar Simon'u bize sevdirdi bence :D

3-Adrian Ivashkov - Kanbağı Serisi
İlk olarak Vampir Akademisinde gördüğümüz bu karakter daha sonra yan serisi olan Kanbağı'nda da olunca bir kez daha hayran oldum. Özellikle o cool tavırları....

4- Will Herondale - Cehennem Makineleri Serisi
Will için ne söyleyebilirim bilmiyorum. Okuyup siz karar verin bence. Ama son kitapta - Mekanik Prenses - bu çocuğu lütfen üzmeyin!!!

5- Jane Rizzoli - Rizzoli & Isles Serisi
Tıbbı gerilim ve polisiye serisi yazarı olan Tess Gerritsen ve onun harika karakteri diyorum. Kaliteli bir kitap okumak ve polisiye tarzında okumak isteyenlere ilk önerim bu seridir.

6- Morgan - Chicago Vampirleri Serisi
Morgan'ı neden sevdiğimi bende bilmiyorum. Sadece Merit ile olan ilişkisi hoşuma gitmişti. Tabi sonradan Merit gözünü farklı yöne çevirdi sanırım... 3. kitabı Bir Isırık Daha okunmayı bekliyor.

7- Eve Rosser - Morganville Vampirleri Serisi
Eve'yi o gotik tarzı ve Shane ile atışmalarına bayılıyorum. MV serisinde olmalı gereken bir bir karakter bence. O olmasa kim Shane'le laf dalaşı edicek dimiii ...

8- Tucker Avery - Koruyucu Serisi
Clara sonunda doğru tercihi yaptı ama Tucker'ın sonunu iyi görmüyorum. Gene bela bu çocuğu vurur söyliyim ben... İlk kitapta Clara'ya sataşmasını hala unutamıyorum heheh

9- Scott Parnell - Hush Hush Serisi
Bu seriyi yazar son 2 kitabında mahfetmeseydi gerçekten çok güzeldi. Şimdi spoiler olmasın diye söyleyemiyorum ama Scott'a haksızlık yaptı yazar bence... Böyle gelişmemeliydi.

10- Mel - Çiftlik Serisi 
Mel kitapta olay akışının değişmesinde önemli bir etkendi. Optimum Kitap'ın yayın haklarını aldığı Çiftlik serisi gerçekten güzel bir kitaptı. Mel otistik bir çocuk ama kitapta önemli bir karakterdi. Yer yer onun bakış açısından da okuyoruz. Bu da daha iyi anlamamızı sağlıyor. Mutlaka okunmalı.


Listeyi oluştururken bazı karakterleri nasıl anlatsam diye biraz düşündüm açıkcası. Bazı karakterler sadece okuyarak daha iyi anlaşılabilir. Bu karakterler serilerin okunması için büyük etken bence. Okumayan varsa tavsiye ederim.

Son Nefes ( Morganville Vampirleri #11) - Rachel Caine | Kapak Tanıtımı

7 Ağustos 2013 Çarşamba


"Tüm umutların tükenmesi, bir yanıyla özgürlüktür. 
Korkuya esir olmaktan kurtulur, sonuçlarını düşünmeden, 
kaçınılmaz sona doğru ilerlersiniz." - Son Nefes (MV -11)

Sabırsızlıkla beklediğim MV'nin 11. kitabı Son Nefes'in kapağını dün Artemis facebook sayfasından duyurdu! Akşam haberi gördüm ve sevinçten blogda da duyuru yapamadım. Artık son olarak günleri sayıyoruz. Artemis 3 Ağustos'ta 2 haftaya kadar elimizde olucağını söylemişti. Bakalım bayramdan sonra bir kitap alışverişi yapıcaz gibi görünüyor heehhe :))

Sevinçten kapak tasarımına falan çok dikkat edemedim ama siz neler düşünüyorsunuz kapak hakkında?

Herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim...

Beklenen İndirim: Dex Yayınları'nda %40 İndirim!!

5 Ağustos 2013 Pazartesi


Kitap Sihirbazı'ndan beklenen indirim sonunda geldi!
Hemde bayrama denk geldiğinden artık bayram harçlıklarını 
harcıyacak bir yer bulduk demektir!

Cumartesi İlk 10: Başlamak İstediğin Seriler

3 Ağustos 2013 CumartesiNeredeyse pazar gününe giricez ama ben bu "Cumartesi İlk 10" etkinliğinin başlığını çok sevdim. Bu seferki başlık: Başlamak İstediğin Seriler. Eğer sizde katılmak istiyorsanız tıktık!


 1. Percy Jackson ve Olimpuslular Serisi - Rick Riordan
 2. Cam Şato Serisi - Sarah J. Maas
 3. Evrenin Ötesi Serisi - Beth Revis
 4. Melez Sözleşmeleri - Jennifer L. Armentrout
 5. Geri Dönenler Serisi - Amy Plum
 6. Dedektif Kari Vaara Serisi - James Thompson
 7. Eşleşme Serisi - Ally Condie
 8. Alex Craft Serisi - Kalayna Price 
 9. Karanlık Kalp Serisi - Lee Monroe
 10. Paranormal Serisi - White Kiersten


Artemis'ten Atak Haberler!!

3 Ağustos 2013 Cumartesi


Bu postu yazarken nasıl tepki vermem ve bunu yazıya nasıl aktarmam gerektiğini çok düşündüm ve aldığım son haberler BOMBA  olduğundan maalesef ki birazcık uslübumu bozmam gerekicek. Şimdiden kusura bakmayın.


OMG!! Artemis 1 senedir ben bu haberi bekliyordum!! Film koptu geliyor bende :D Haber'i size şöyle veriyim;


Son Nefes (MV serisinin 11. kitabı) ve Mekanik Prenses ( Artemis yanlışlıkla Mekanik Prens yazmış.) 2 hafta sonra bizlerle!! Çıldırmak, takla atmak, ne bilim zıplamak gibi çılgınca hareketlerden sonra ben deniz hala hayal mi değil mi diye emin olduktan sonra gerçekten de çıktığını kavradım.

Hala yazarken bile bir heyecan var bende. Arkadaşlarım bilirler, blogda okuyanlarda bilir ben tam bir Morganville Vampirleri serisinin hayranıyım. O kadar ki ingilizcesini bile okumaya başlamıştım fakat daha bitiremedim tabi... Sırf Artemis yüzünden ingilizce öğrenmeye çalışan ben az da olsa bişeyler kaptım diyebilirim.

Neyse diğer haber Mekanik Prenses ( Cehennem Makineleri #3) orjinal kapağıyla okuma şansımız olucak. Bu da ayrı bir mutluluk oldu benim için. Çünkü MV serisinden sonra 2. olarak da Cehennem Makineleri serinin hayranı oldum. Özellikle Will...!!! ♥ Neyse ben daha fazla başka konuya kaymadan yazıyı noktalıyım.

“Oliver: Fear is the natural state of anything that dies.” ― Rachel CaineLast BreathNeler Okumuşum? || 2013 - Temmuz

2 Ağustos 2013 Cuma


Herkese merhabalar!! Temmuz ayını da geride bıraktık ve bir adım daha okulların açılmasına yaklaştık. Ben deniz kitap kurdu olarak zaten tatillerimi kitap okuyarak geçiriyorum. Eminim ki birçok kitap kurdu da böyledir. Bizler için tatil demek "bol bol kitap okumak" demek olduğundan bunu iyi değerlendiriyoruz. 

Konuya böyle bir başlangıçla girince aslında daha ne çok söyleyeceğim şey olduğunu fark ettim ve asıl konuya dönüyorum. Temmuz ayı benim için sevdiğim kitapları tekrar okumayla geçti diyebilirim. Ama onların haricinde 2 kitap okuyup bitirdim. Eğer blogda gördüyseniz son blog turumuzu Grange'in son çıkan kitabı Kaiken'e yaptık. Yorumu da çok güzel oldu. İlk defa bir Grange kitabı okudum. Tarzı farklı gelse de okuyucuyu kendine sevdiriyor.

Oniks'i okudum fakat yorumunu yazamadım. Neden'i ise çok var aslında. 1- Kitabı bir arkadaşıma verdim okusun diye. 2- Arkadaşa vericem diye 272. sayfada kaldım ve sonra devamını arkadaştan öğrendim. 3- Havalar çok sıcak ve yorum yazma kabiliyetim uçuverdi diyebilirim.
Şimdilik bu kadar neden yeterli sanırım. Ama en kısa zamanda yorumunu yazmayı istiyorum.

Artemis Yayınları'ndan Yeniler!!

1 Ağustos 2013 Perşembe

Artemis Facebook sayfasında yeni kitapların kapaklarını paylaşmaya başladı sonunda! Güzel kitaplar çıkıyor merak etmeyin. Şahsen birçok blog gibi bende Artemis Yayınları'na gıcık olsam da bu aralar güzel haberler vermesi biraz da olsa kızgınlığımızın geçmesini sağlıyor. Eee neler çıkıcakmış bir bakalım öyleyse;


Kelebeklerin Koruyucu Azizi - Cecilia Galante

İnanç ve şüphe, istismar ve iyileşme ama her şeyden çok dostluk üzerine yazılmış olağanüstü bir roman.

Agnes ve Honey her zaman diğerlerinden farklıydı. Ama büyüdükçe, birbirlerinden uzaklaştılar. Dini bir komünde, katı kuralları ve korunan sırları olan Kutsanmış Dağ’da doğmuş iki kız, tamamen zıt karakterlere sahipti. Agnes’ın hayatının amacı bir aziz olmakken, Honeykomünden olabildiğince uzağa gitmek istiyordu. Agnes’ın babaannesi Pete Nine, beklenmedik ziyareti sırasında komünün en karanlık sırlarını keşfetti. Kızların can güvenliklerinden şüphe eden Pete Nine, onları da yanına alarak Kutsanmış Dağ’dan kaçmaya çalışacaktı.

Komünden, Honey’nin normal olacağını umduğu hayata doğru yaptıkları yolculuk sırasında, iki genç kız hayatları boyunca süren arkadaşlık bağlarını sınama imkanı bulacak ve Agnes, sahip olduğu hayata tutunma mücadelesi verirken, kendi geleceğini kurmak için cesarete sahip olması gerektiğini ancak en büyük- en tehlikeli- yalan ortaya çıkınca anlayacaktı.
Yazarın kendi deneyimlerinden esinlenerek kaleme aldığı bu büyüleyici ilk roman, inanç, dostluk ve sevginin gerçek anlamı üzerine yazılmış güçlü bir hikaye.


Karanlık Kalp - Lee Monroe (Karanlık Kalp serisi #1)

İKİ AŞK ve BİR ÖLÜMCÜL TERCİH

Jane Jonas’ın hiç arkadaşı yoktu. On altıncı yaş günü yaklaşırken, peşini bırakmayan rüyalarından başka bir şey düşünemiyordu. Rüyalarında, birbirlerinin kaderi olduklarını söyleyen o yeşil gözlü genç kimdi? Neden onu bırakmıyordu? 
Annesi, Jane’e sadece uyurgezer olduğunu söylüyordu ama Jane, gerçek dünyayla düş dünyasının birbirine geçtiğini adı gibi biliyordu.
Sonunda, tuhaf bir şekilde, kasabaya yeni taşınan yakışıklı Evan’la arkadaş olmuştu. Bu büyüleyici genç adamın gözü Jane’den başkasını görmüyor gibiydi.
Jane de onu her şeyden çok istiyordu ama rüyalarındaki yabancı, aklını karıştırmaya devam ediyordu.
Jane, iki dünyanın arasına sıkışıp kalmıştı. Biri, tanıdığı, henüz yeni bir aşk ve heyecanla dolu dünyasıydı. Diğeri ise meleklerin, kurtadamların ve onu baştan çıkarmaya çalışan karşı konulmaz bir yabancının yaşadığı karanlık ve tehlikeli bir dünya...


Made With Love By The Dutch Lady Designs