Son Kamelya - Saraj Jio | Kitap Tanıtımı

by - 5/02/2014


Önce küçük bir tohum düşer kalbin odasına, sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, umudun sesini duyabiliyor musunuz?Kitap Adı: Son Kamelya
Orjinal Adı: The Last Camellia
Yazar: Sarah Jio
Tür: Romantik, Gizemli, Yetişkin Kurgu, Womens Fiction, Historical Fiction
Yayınevi: Arkadya Yayınları
Çeviren: Ayhan Ece Şirin
Çıkış Tarihi: 1 Mayıs 2014
Etiket Fiyatı: 17.00 TL
Sayfa Sayısı: 352
GR Puanı: 3.86


1940’lı yılların Amerikası’nda bir fırıncının kızı olan Flora Lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. Genç kız bir yandan yaşlı anne babasına yardım ederken, öte yandan botanik bahçesinde bitkilerin ve çiçeklerin gizemli dünyasıyla uğraşmaktadır. Ta ki kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinin tam ortasında bulana kadar… Yapacağı iş çok basittir; İngiltere kırsalındaki Livingston Köşkü’ne gidip Middlebury Pembesi olarak bilinen ender bir kamelya türünü bulup haber vermek.  Köşke dört öksüz çocuğa dadı olarak sızan Flora, içinde imkânsız bir aşkın tohumlarını büyütürken, ne tür bir belaya bulaştığını acı bir şekilde öğrenecektir.

Tam elli sene sonra bahçe tasarımıyla uğraşan AddisonSinclair, eşiyle birlikte Livingston Köşkü’ne gelir. Geçmişindeki hayaletten kurtulmaya çalışan Addison,  aslında burada çok daha sancılı bir gizemin içine düşer. Bunu çözmeye çalıştıkça dillere destan kamelya bahçesinin kanla sulandığı gerçeğine de adım adım yaklaşacaktır…

Mart Menekşeleri ve hâlâ çoksatanlar listesinde yer alan Böğürtlen Kışı yazarı Sarah Jio’dan muhteşem bir kitap daha. Son Kamelya, kalbimizdeki geçmişin zehrini umut kırıntısına tutunan küçük bir tohumla yok edebileceğimizi gösteren bir başyapıt.

“Günümüze kadar taşınan geçmişin gizemi ile olayları yatıştıran affetmenin gücü tek kelimeyle muazzam.”
Booklist

You May Also Like

6 yorum

 1. Mail kutuma D&R tarafından düştüğünden beri bu haber uyuyamıyorummm ve kitabımı bekliyorummm :) nasıl merak ediyorum nasıl :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bir Saraj Jio hayranı olarak seninle aynı duyguları yaşıyorum :)) Kitabı okuduktan sonra yorumunu okumak isterim.

   Sil
 2. okuyacağım bu hatunu aklımda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer kitaplarını da okumuş muydun? Ben bu kadına bayılıyorum. Yeni kitabını da okumak farz oldu! :D

   Sil
 3. Ben daha hiç bir kitabını okuyamadım, bir türlü sıra gelmedi ve çok merak ediyorum açıkçası :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka okumalısın bence. Eğer bilgi almak istersen diğer kitaplarının yorumlarını blogumda bulabilirsin :)

   Sil