Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: The 100 - Kass Morgan | Kapak Tanıtımı

by - 8/18/2014Kitap Adı: The 100
Ojinal Adı: The 100
Yazar: Kass Morgan
Bağlı Olduğu Seri: The Hundred #1
Yayınevi: Go!
Tür: genç-yetişkin, bilim kurgu
GR Puanı: 3.46
Yayın Tarihi: Eylül 2014


Yaşanan nükleer felaket Dünya'nın sonunu getirmiş, bu büyük felaketten sağ kurtulan insanlar 300 yıl boyunca Dünya'nın yörüngesindeki bir uzay gemisinde varlıklarını sürdürmüştür.

Tükenmeye yüz tutan kaynaklarla koloniyi ayakta tutmaya çalışan yöneticiler, nüfusu kontrol altında tutmak için en sert tedbirleri almakta, hafif suçlar için bile idam cezası uygulamaktadır. Öyle ki çoçuk suçlular on sekiz yaşlarına geldiklerinde idam edilmektedir. Ama ölümlerini bekleyen bu gençlerin artık çok önemli bir görevi vardır. Gözden çıkarılmış genç suçlulardan oluşan 100 kişilik bir ekip, geçen zaman içinde yerleşime hazır hale gelip gelmediğini test etmek için Dünya'ya gönderilecektir.

Koloninin geleceği, onların elindedir. Bu onlar için ya ikinci bir şans ya da bir intihar görevi olacaktır. 100 ekibi farklılıklarını, geçmiş hesaplaşmalarını bir kenara bırakıp birleşmeli ve bilinmezlerle dolu Dünya'da hayatta kalmaya çalışmalıdır.

Ama ihanetler, sırlar, henüz bitmemiş ve yani başlayan aşklar bir bir gün yüzüne çıktıkça bir arada kalmaları gittikçe zorlaşacaktır.

 Kass Morgan 
Brown Üniversite'sinde edebiyat ve tarih okuyan Kass Morgan, Oxford Üniversitesi'nde de 19. yüzyıl edebiyatı alanında yüksek lisans yaptı.
New York'un Brooklyn semtinde yaşayan Morgan, halen editör olarak çalışmaya devam ediyor. The 100, yazarın gençler için yazdığı ilk kitabıdır.


Benim bilim kurgu aşkıma bir yenisi daha geliyor yehuu! *.* Turumuzu bekleyin ;)

You May Also Like

4 yorum

 1. Yanıtlar
  1. Artık çıkmasını beklemek düşüyor bize de :))

   Sil
 2. Dizisi çıkmıştı bunun orjinal adıyla gayet güzeldi kitabı çıkarsa da kesin okurum artık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben dizisinin ilk bolumunu izlemiştim sadece ama kitap daha güzeldir bence :D

   Sil