Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: The 100 - Kass Morgan | Dizi Hakkında + Çekiliş

by - 10/10/2014


Herkese merhabalar! Turun yavaştan sonuna gelmeye başlamışken kitabımızdan uyarlanan dizimizi de bir tanıtalım istedik. Kitap tabiki de hayal gücümüzü geliştirse de görüntü olarak hep merak eder, acaba kim olurdu, kim oynarsa bu rolün hakkını verir gibi düşünceler kurarız. İşte eğer kitabını okuduktan sonra diziyi de merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Unutmadan, yazının sonunda The 100 için çekilişimize katılabilirsiniz. Hadi o zaman başlayalım!

Dizi Künyesi

Dizi Adı: The 100
Ülke: ABD
Yapımcı: Jason Rothenberg
Yapım Yılı: 2014
Tür: Dram, fantastik, bilim kurgu
Sezon: 1. sezon bitti, 2.sezon 22 Ekim'de başlıycak.
IMDB Puanı: 7.5
Oyuncular: Eliza Taylor, Paige Turco, Thomas McDonell, Marie Avgeropoulos,  Eli Goree, Bob Morley, Kelly Hu, Christopher Larkin, Devon Bostick,Isaiah Washington, Henry Ian Cusick

Konu: 
97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.


Fragman 
You May Also Like

0 yorum