Kitap Günleri: Aşkı Seçtim - Meral Kır | Kitap Tanıtımı + Yazar Tanıtımı

by - 11/25/2014

Çook uzun aradan sonra herkese merhabalar! Her ne kadar sınavlarım olsa da buraları da ihmal etmemeye çalışıyorum. Peki bu gün ne için geldim. Başlıktan anlaşılacağı üzere Kitap Günleri etkinliğinde Meral Kır'ı konuk ediyoruz. Kendisini Aylardan Aşk kitabıyla tanıyoruz ve şimdi de ikinci kitabıyla bizlere geldi. Hadi bakalım Aşkı Seçtim'i tanıyalım biraz;Kitap Adı: Aşkı Seçtim
Yazar: Meral Kır
Bağlı Olduğu Seri: Sancaktarlar Serisi #2
Yayınevi: Müptela Yayınları
Tür: romantik
Sayfa Sayısı: 416
GR Puanı: 4.60
D&R | Okuoku | Kitapyurdu | İdefix

“Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. 

İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı.

Şimdi ona bu kadar yakınken uzak durmak hiç kolay olmuyordu.”

Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika’ya gidince yıkılmamış; kendini çocuklarına adamıştı.

Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye’ye döndüğünde Asya’nın dengesi alt üst olur. Asya, hayatına yeniden giren Doruk’un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylar karşısında mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken, Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için amansız bir savaş vermek zorunda kalır.

Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk, her şeyi affedecek mi?

Yazar Tanıtım

15 Mayıs 1979 senesinde annesinin tabiriyle kirazlar henüz çiçek açmamışken Trabzon’da doğan Meral Kır, 5 Çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınan yazar eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiş, evli ve bir erkek çocuk annesidir. 15 senedir aynı şirket bünyesinde muhasebe işleri ile ilgilenmektedir. Rakamlarla arasının iyi olmasının yanında kelimelerle aşk yaşadığını dile getiren yazar bu aşkını ilk kitabı olan Aylardan Aşk ile okuyucularla paylaşmak üzere yolculuğuna başlamıştır ve şimdi de ikinci kitabı Aşkı Seçtim ile devam etmektedir.


Diğer blogları da ziyarat etmeyi unutmayın! 
Kitap Tanıtım + Yazar Tanıtım | Kitap Sayfaları
Okuyucular Ne Demiş? | Maria Puder Ölmedi

You May Also Like

0 yorum