Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Çilek Mevsimi - Burcu Büyükyıldız | Dream Cast

30 Ağustos 2014 Cumartesi


Herkese merhabalar!! Turumuzun dördüncü gününde sizlere Çilek Mevsimi'nin karakterlerini tanıtacağım. Bakalım Yağız ve Mira'yı merak edenler doğru yere geldiniz millet! ;)


Yağız İlhanlı 

#Mim | Kitaplığınızdaki En İyi 10 Kitap Kapağı || Vlog

29 Ağustos 2014 CumaHerkese merhabalar!! Yorum Durağım blogunun sahibesi Damla beni mimlemiş. Bende biraz da işsizlikten ne yapim, ne yapiyim diye düşünürken vlog çeksem ya ben didim. Olaylar böyle gelişti *.* Mim'in ismi Kitaplığınızdaki En İyi 10 Kitap Kapağı
Fark ettim ki vlog çekince rahatlıyosun. Ne bilim sanki karşımda bir kitapkurdu var ve onunla sohbet ediyormuşum gibi oluyor. Bu çok hoş. O yüzden sevdim ben vlog çekmeyi. Her neyse benim mimlediklerim; Vera'nın Rüya Kitaplığı, Nora'nın Kitaplığı ve İki Kapak Arası hadi gençler camonn dksnsjahsjs *.*


Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Çilek Mevsimi - Burcu Büyükyıldız | Kitap Tanıtımı

27 Ağustos 2014 Çarşamba


Herkese merhabalar! Bu gün Müptela yayinlarından çıkan Çilek Mevsimi turumuz başlıyor. 27 Ağustos - 1 Eylül tarihleri içinde turumuz gerçekleşecek. Çilek ve çilek kokusunu seviyorsaniz bu tur tam size göre! *.* 

D&R Kampanyasından Aldığım Kitaplar | Vlog

22 Ağustos 2014 Cuma


Herkese merhabalar! Bu çook ani ve bir o kadar da garip bir vlog çekmeme başlamamın hikayesi....

Daha çok türk vlogger istiyoruz diye her yer de dile getirsem de sanırım sonunda benimde bu konuya el atma zamanım gelmişti. İlk tanıdığım vlogger Kitap Aşığı'ydı. Harika videolar çekiyor ve izlemesi de bir o kadar zevkli. Daha sonraları yine yakınımdan biri Saklama Kabı'ndan Eren! Aslında bir nevi gaza getiren de odur :D 
Maria Puder Ölmedi blogunun sahibesi Tuğçe ile bir konuşmamızda sen yaparsan bende yapıcam dedim ha işte orda herşey raydan koptu. Ama iyiki oldu çok eğlendik ve vlog çekmenin her ne kadar ben tırssam da çok güzel olduğunu keşfettik. Devamı gelir, gelmez bilemiyorum ama şimdilik hem bir deneme olsun diye hemde daha çok vlogger görmek istiyoruz bu yüzden biraz da cesaretlendirme olarak bu vlogu ekledim. Her ne kadar sonunu getiremesem de *.*

Şimdi şu bahsettiğim vlogu artık paylaşıyım dimi :))

Okuma Şenliği | Yaz 2014: 2 Ay Durum Raporu

22 Ağustos 2014 Cuma


Herkese merhabalar! Okuma Şenliği devam ediyor. Ne çabuk ikinci aya geldik yav o.o Her neyse bu ay az okumuşum yine... Aslında o kadar çok gözüme kitap çarpıyor ki bir anda başka kitabı okuyor oluyorum. Geçen ayda 2 katagori bitirmiştim. Bu ay 3 kategori bitirmişim. Son ayda 4 falan dermisim. İnşallah olmaz böyle *.* Neleri bitirmişim bir bakalım;1.Kategori (10 puan): İsminde yaz mevsimini çağrıştıran bir kelime geçen veya olayların yazın geçtiği bir kitap. 

Son Kamelya - Sarah Jio (Arkadya Yayınları | 345 syf.)

12.Kategori (10 Puan) : Beyaz perdeye aktarılmış bir kitap.

Eğer Yaşarsam - Gayle Formen (Pegasus Yayınları | 254)

24.Kategori (10 Puan):  Daha önce okuyup tekrar okurum dediğiniz bir kitap.

Can Ev (Morganville Vampirleri Serisi #1) - Rachel Caine (Artemis Yayınları | 324 syf.) 


Puan Hesaplama

3 kitap okudum. 3*10= 30 puan
Toplam 923 sayfa okuduğum için 9 puan
Toplam: 30+9= 39 puan


Kendi puanımı geçmişim hahshaha. Böyle avunuyorum evet... Her neyse böyle işte. Kitapların yorumlarını blogda okuyabilirsiniz. Süpriz bir yayın gelcek beklemede kalın ;)

1. Ay Durum Raporum için tık!Etkinlik: Tek Renk Tag | Mor

19 Ağustos 2014 Salı

Herkese merhabalar!! Güzel bir etkinlikle yine buradayım. Hem de o kadar güzel ki keşke ben düşünseymişim bile dedim *.*

Herneyse etkinliğin ev sahibi Kitapella. Kendisi bir booktuber. Eğer onun videosunu izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Beni etiketleyen ise bir başka booktuber yolunda ilerleyen manyak arkadaşım Eren! (Saklama Kabı) Onun yaptığı video için ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ilk olarak etkinliği biraz açıklayayım. Seçtiğiniz herhangi bir renk ile 8 sorudan oluşan soruları cevaplıyorsunuz. Mesela sağ tarafta görmüş olduğunuz kitaplar benim ve seçtiğim renk mordu. Bu yüzden hepsi mor renkte kitaplar. Sorulara uygun
olarak seçtim bu kitapları. O zaman başlayalım mı??

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: The 100 - Kass Morgan | Kapak Tanıtımı

18 Ağustos 2014 PazartesiKitap Adı: The 100
Ojinal Adı: The 100
Yazar: Kass Morgan
Bağlı Olduğu Seri: The Hundred #1
Yayınevi: Go!
Tür: genç-yetişkin, bilim kurgu
GR Puanı: 3.46
Yayın Tarihi: Eylül 2014


Yaşanan nükleer felaket Dünya'nın sonunu getirmiş, bu büyük felaketten sağ kurtulan insanlar 300 yıl boyunca Dünya'nın yörüngesindeki bir uzay gemisinde varlıklarını sürdürmüştür.

Tükenmeye yüz tutan kaynaklarla koloniyi ayakta tutmaya çalışan yöneticiler, nüfusu kontrol altında tutmak için en sert tedbirleri almakta, hafif suçlar için bile idam cezası uygulamaktadır. Öyle ki çoçuk suçlular on sekiz yaşlarına geldiklerinde idam edilmektedir. Ama ölümlerini bekleyen bu gençlerin artık çok önemli bir görevi vardır. Gözden çıkarılmış genç suçlulardan oluşan 100 kişilik bir ekip, geçen zaman içinde yerleşime hazır hale gelip gelmediğini test etmek için Dünya'ya gönderilecektir.

Koloninin geleceği, onların elindedir. Bu onlar için ya ikinci bir şans ya da bir intihar görevi olacaktır. 100 ekibi farklılıklarını, geçmiş hesaplaşmalarını bir kenara bırakıp birleşmeli ve bilinmezlerle dolu Dünya'da hayatta kalmaya çalışmalıdır.

Ama ihanetler, sırlar, henüz bitmemiş ve yani başlayan aşklar bir bir gün yüzüne çıktıkça bir arada kalmaları gittikçe zorlaşacaktır.

 Kass Morgan 
Brown Üniversite'sinde edebiyat ve tarih okuyan Kass Morgan, Oxford Üniversitesi'nde de 19. yüzyıl edebiyatı alanında yüksek lisans yaptı.
New York'un Brooklyn semtinde yaşayan Morgan, halen editör olarak çalışmaya devam ediyor. The 100, yazarın gençler için yazdığı ilk kitabıdır.


Benim bilim kurgu aşkıma bir yenisi daha geliyor yehuu! *.* Turumuzu bekleyin ;)

Cam Ev (Morganville Vampirleri #1) - Rachel Caine | Kitap Yorumu

16 Ağustos 2014 CumartesiKitap Adı: Cam Ev
Orjinal Adı: Glass Houses
Yazar: Rachel Caine
Bağlı Olduğu Seri: Morganville Vampirleri #1
Yayınevi: Artemis Yayınları
Tür: Vampir, Genç- Yetişkin, Macera, Komedi
Sayfa Sayısı: 324
GR Puanı: 3.94
Morganville, Teksas'a hoş geldiniz.
Hava karardıktan sonra evden çıkmayın deriz! 

Herkese merhabalar! Harika bir kitapla buradayım ve nedensiz bir heyecanla bu satırları yazıyorum. Nedeni ise bu kitabın/serinin benim için çoook ayrı bir yeri olması. Benim EN SEVDIGIM SERI dememe gerek var mı artık hiç bilmiyorum ;)

Normalde blogun hemen üst tarafında bu seri hakkında bir yazı yazmıştım fakat kitapları ayrı ayrı incelememiştim. Her defasında da aklıma geliyordu fakat bir türlü yazmaya, incelemeye vakit bulamamıştım. Gene Okuma Şenliği sayesinde 'önceden okuduğunuz bir kitabı okumak' diye bir madde olunca bende hiç düşünmeden ekledim Cam Evi. Zaten arada böyle kitaplar sarmadığında hemen bu seriden bir kitap seçip, okuyordum. 13737467271 kere okuduktan sonra bile heyecanından hiçbir şey kaybettirmeyen bu seriyi umarım herkese okutturabilirim. Tek ve nihai amacım bu evet!!! *.*

Eğer Yaşarsam (If I Stay #1) - Gayle Forman | Kitap Yorumu

16 Ağustos 2014 CumartesiKitap Adı: Eğer Yaşarsam
Orjinal Adı: If I Stay
Bağlı Olduğu Seri: If I Stay #1
Yazar: Gayle Forman
Tür: Genç - Yetişkin, romantik, Dram
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Çeviren: Ayşe Belma Dehni
Sayfa Sayısı: 254
GR Puanı: 3.99*resim http://thcodex.blogspot.com
alınmıştır.

Müziğin hayatımızda yeri oldukça fazladır. Benim de kitap okurken yada sadece dinlemek istediğimde hiçbirşey yapmadan oturup dinlerim. Eğer Yaşarsam, dram ve müziğin beraberinde sizi sarmalayan hikayesiyle karşılıyor.
Bu kitap çıktığında yine büyük bir etki yaratmıştı ve bende çok merak etmiştim, hemen okumalıyım demiştim. Sanırım doğru hatırlıyorsam internet alışverişlerimden birinde seriyi aldım. 2013 te falan çıkmıştı bu kitap ama benim bu zamana okumam kısmetmiş. Okuma Şenliği'nin faydası her zamanki gibi belli oluyor. Yoksa biraz daha okumadan dururdu kitaplığımda.

Eğer Yaşarsam Mia'nın acı hikayesini anlatıyor. 17 yaşında, harika bir erkek arkadaşa sahip ve ailesiyle herşey yolunda giderken aniden hiç beklemediğimiz hatta Mia beklemiyor falan ama yazar okuyucuyu da bi anda şaşkına çeviriyor ve boom! Hayatı tepetaklak oluyor ve Mia'nın yaşama tutunma savaşı başlıyor.


Konuyu falan her şeyi geçtim yazarın olay akışını ve Mia'nın hayatını okuyucuya harika bir şekilde yansıtması.... Sizi etkileyen ve kitabı bitirdiğinizde kafanızda o hikayenin devam etmesi, sonradan gelen boşluk bunların hepsi bir kitabın size yaşatıkları olabilir mi? Bu tarz kitaplar her zaman için beyninizde bir köşede kalır ve hatırladıkça mutlu hissedersiniz. Eğer Yaşarsam beni gerçekten büyüledi! Kendimi Mia'nın yerine koyup  ben ne yapardım diye düşünmeme engel olamadım.

Konuşan Kitaplar ile Blog Turu: Çilek Mevsimi - Burcu Büyükyıldız | Kapak Tanıtımı

11 Ağustos 2014 Pazartesi

Kitap Adı: Çilek Mevsimi
Yazar: Burcu Büyükyıldız
Tür: romantik
Yayınevi: Müptela Yayınları
Çıkış Tarihi: 22 Ağustos 2014

Aşk, bazen mis kokulu bir mevsimde çıkagelip yerleşse de kalplere; terk edilişler, hayal kırıklıkları ve özlemleri de ardından sürükler, hazan renginde hüzünlere boyardı bir fırtına misali esip dağıttığı hayatları. Çilek tadındaki bir öpücükle birbirine kapılıp giden âşıkları hayat gün gelir ayırır, güz mevsiminin ardına hapsederken iki yana savururdu. Bir kadının paramparça olmuş, kesiklerinden kanayan ruhu kalırdı geriye. Bir de adamın hasretle kavrulan benliği, ardından bıraktığı kıymetli emaneti ve katran karası bir hüznün pençesinden yara bere içinde kurtarabildiği aşk… 
Mira ve Yağız çilek kokulu bir yolda tanışmışlar, koşar adım kapılmışlardı birbirlerine. Hızlı ve tutkuyla başlayan bir aşkın mutlu özneleriyken, aynı hızda sarsan, yakıp kavuran hoyrat bir ayrılığın içinde bulmuşlardı kendilerini. Mutlu, tasasız, cıvıl cıvıl ve gencecik bir kadına baki kalan tek ediliş olmuştu ve Yağız giderken ardında bıraktığı kadını nasıl derinden yaraladığını hafızasına kazıyarak geçirmişti özlemin ıssızlığı sinmiş günlerini.
Şimdi Yağız geri gelmişti. Geçmişinin karmaşasını, sırlarını çözmüş ve bir daha gitmemek üzere geri dönmüştü. Peki, döndüğünde bulabilecek miydi geride bıraktıklarını? Anlatabilecek miydi tehlikeyle örülmüş yaşamını ve affettirebilecek miydi kendisini? Ancak her şeyden önce… Unutturabilecek miydi yaşattıklarını?

Konusundan da anlaşılacağı üzere bizi bu sıcak yaz aylarında harika romantik bir kitap bekliyor. Mira ve Yağız'ın aşklarını biz de Konuşan Kitaplar olarak merak ediyoruz. Peki konusunu okuduktan sonra yazarımızı da tanıyalım ne dersiniz?

Burcu Büyükyıldız


Burcu Büyükyıldız, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. 
Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mezuniyetinden bu yana özel sektördeki profesyonel kariyerine devam etmekte olan genç yazar, 2011 yılında evlendi. 
Eğitim hayatından beri kurgulamaya devam ettiği hikâyelerini ilk kâğıda döküşü 2012 yılında başlamıştır. O tarihten beridir de aktif olarak sosyal medyada hikâyelerini okuyucuları ile buluşturmayı sürdürmektedir.

Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Gelişmeleri Konuşan Kitaplar'ın Facebook sayfasından ve turdaki bloglardan öğrenebilirsiniz.

Etkinlik: Kitap Mim'i + The Book Sacrifice

4 Ağustos 2014 Pazartesi


Haftanın ilk gününden herkese merhabalar! Umarım güzel bir hafta geçiririz. Bu gün kitap haberi yada kitap yorumuyla değil de güzel bir etkinlikle geldim. Saklama Kabı blogunun sahibi Eren harika iki etkinliği birleştirmiş ve beni de mimlemiş! Uzun zamandır bu tarz etkinliklere katılmadığım için ve boş zamanıma denk gelince bende hemen işe koyuldum. Hadi o zaman başlıyorum...


-Ne sıklıkla kitap okursunuz? 
Aslında kitap okumak ruh halime göre değişiyor. Ama genelde kitap okumadığım bir gün yok denecek kadar azdır. Benim için kitap okumak bir rutin iş gibi. Yapmasam eksik hissederim.


-En sevdiğiniz yazarlar?
Gerçekten bu soru tam bana göre!
Başta; Rachel Caine(♡), Neil Gaiman, John Green, Tess Gerritsen, Cassandra  Clare, Beth Revis, Tami Hoag. Bu yazarlar ne yazsa okurum öyle bi sevgi yani *.*

- En beğendiğiniz kitaplar?
Aslında sevdiğim yazarların kitapları en beğendiğim ama isim vermek gerekirse;
Morganville Vampirleri Serisi, Kağıttan Kentler, Rizzoli and Isles serisi, Cehennem Makineleri Serisi, Ara Dünya, Yolun Sonunda Okyanus... Şimdilik hatırladıklarım bunlar.


- Yerli/Yabancı hangi yazarların kitaplarını tercih edersin?
Genelde yabancı yazarların kitaplarını okuyorum. Rachel Caine'in bir kitabını görsem direkt alırım. Ama maalesef yayın hakları Artemis yayınlarında. Bu seri bitsin de baska serisini pegasus yada dex yayınları alsa çoook güzel olurr :))

- Bu güne kadar en beğendiğin  kitap serisi?
Tabiki de Morganville Vampirleri Serisi :))


-En son hangi kitabı okudun?
Eğer Yaşarsam - Gayle Forman

-Şu anda hangi kitabı okuyorsun?
Geçmişin Gölgesinde Aşk -  Michael Lee West

-Kitap blogları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeterli mi?
Ben blog açarken kitap blogları hakkında çok az şey biliyordum. Aslında niyetim kitap blogu açmak bile değildi. Her neyse hayat hikayeme başlamadan konuya döniyim. Neredeyse 3 senedir blogum var ve bu zamana kadar gayet güzel blogçularla tanıştım.  Bence harikalar hepsi ve okumaktan keyif alıyorum onların yazılarını. Ama yeterli mi? kesinlikle değil :(
Bende Erenin vlogunda bahsettiği gibi blog açarken biraz özgün olunması taraftarıyım. Sen özgün olursan emin ol daha çok 'sen' olur.

-Kitap okumak sizin için ne ifade ediyor?
Bir kalıba, bir duyguya sokamam. Ama kesinlikle mutlu hissediyorum ve bir film izler gibi aynı tadı alabiliyorum. Sanırım bunun bir ifade şekli yok. Yani ben sadece okuyorum :))

Morganville Vampirleri Dizisinin İlk Fragmanı Çıktı!!

3 Ağustos 2014 Pazar


Vuhuuu!!!! Bu haberi vermek için kaç yıl kaç saat bekledik/m bilemezsiniz! Sonunda EN SEVDİĞİM SERİNİN dizisi çıkıyor ve bu harikadan da öte bir şey! Umarım beni manyak bu kıza nolmuş, KitapAyracı'nı hiç böyle bilmezdik kaçalımm!! demiyorsunuzdur. Zira şuan gerçekten harika bir haber ve bu haber ile etrafımda dört dönüp daha sonra buralara gelmek için bayağı vakit harcadım. Aslında neler yazmam gerektiğini de bilmiyorum. Ben size en iyisi fragmanı takdim ediyim. Bu arada Onokumalar.com'a da çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü çevirisini çok hızlı bir şekilde yapıp bizlere ulaştırdı. Let's go!!!

Hedef Al , Ateş Et ve Hayatta Kalmaya Çalış! Bunlar Morganville Kuralları!!


Bu ilk fragmanı Facebook sayfasından duyurdular. San Diego Comic-Con - ahh orda olaydımmm *.* - da duyurulan fragman gerçekten hayranların çıldırmasına yol açtı diyebilirim. Yani en azından ben şuan öyle çıldırmış vaziyetteyim. Bu yüzden bir süre bu fragmanı 54541325 kere daha oynatıp izlemem ve daha sonra fragman hakkındaki yorumum için blogumu takip etmeye devam edin! 

Neler Okumuşum? || 2014 - Temmuz

3 Ağustos 2014 Pazar


Herkese merhabalar! Biraz gecikmeli bir "Neler Okumuşum?" postu ile buradayım. Havalar bu aralar karışık ve çok yağmur var. Ehh birde üzerine Ramazan Bayramı da gelince yorum bile yazamadım. Her neyse geç olsun güç olmasın diyerek başlayalım!

Bu ay 4 kitap okumuşum! - pofff! - Ama gerçekten güzel kitaplar okudum. Yaz Okuma Şenliği'nin bana büyük katkısı oluyor. Bu yüzden hızlanmamın vakti geldi de geçiyorr!! Bakalım neler okumuşum;


Made With Love By The Dutch Lady Designs