Benim Uzak Yıldızım - Amie Kaufman & Meagan Spooner | Kitap Tanıtımı

by - 5/10/2015


Güzel bir pazar gününden herkese merhabalar! Öncelikle bütün annelerin anneler günü kutlu olsun. Buralar gene boş kaldı değil mi? :( Kusura bakmayın ama malum lys sınavına hazırlandığımdan -artık her yazıma böyle başlıyorum. - blog camiasında çok aktif olamıyorum. Ama hep aklım burada emin olabilirsiniz. Kafamda blogum ile ilgili o kadar proje var ki! Ama bunları uygulamam için bol bol vaktimin olması lazım. Şimdilik ufak ufak tanıtımlar ve kitap bitiriyorsam kitap yorumlarıyla burada olabiliyorum.

Bu gün size gerçekten kapağıyla beni benden alan bir kitabı tanıtmak için buradayım. Takip edenlerin zaten şimdiden para biriktirmeye başladığı ama bilmeyenleriniz için tanıtacağım kitap: Benim Uzak Yıldızım.

Go! yayınlarının yeni cicisi Benim Uzak Yıldızım biz kitap bloggerlarının bu aralar göz bebeği. Hemen sizi daha fazla meraklandırmadan tanıtıma geçiyorum.
Orjinal Adı:  These Broken Stars 
Kitap Adı: Benim Uzak Yıldızım
Yazar: Amie Kaufman & Meagan Spooner
Bağlı Olduğu Seri: Starbound #1
Yayınevi: Go! Kitap
Tür: genç-yetişkin, bilim kurgu, distopya, romantik
Sayfa Sayısı: 520
GR Puanı: 3.96
O GECENİN, DEVASA UZAY GEMİSİ İKARUS'TAKİ DİĞER GECELERDEN HİÇBİR FARKI YOKTUR.                                                   Ta ki o büyük felaket gerçekleşene ve İkarus yakınlardaki bir gezegene düşene dek. Elli bin yolcu kapasiteli gemiden yalnızca iki kişi kurtulmuştur: Evrenin en zengin adamının kızı Lilac LaRoux ve genç bir savaş kahramanı olan Binbaşı Tarver Merendsen.
Binbaşı Merendsen, Lilac gibi kızların insanın başına beladan başka bir şey getirmediklerini uzun zaman önce öğrenmiştir. Lilac da, Tarver’ın kendi iyiliği için, onu kendisinden uzak tutması gerektiğinin farkındadır. Ama ıssızlığın ortasında hayatta kalabilmek için birbirlerine ihtiyaçları vardır. Açlık, soğuk ve vahşi hayvanlara bir de Lilac’ın duyduğu fısıltılar eklenince birbirlerine güvenmekten başka çareleri kalmaz. Ne var ki çok geçmeden, onları birbirlerinin kollarına iten bu trajediden büyük bir aşk doğar. Artık kurtulup kendi gezegenlerinde bir ömür ayrı kalmaktansa düştükleri bu ıssız gezegende birlikte olmayı tercih ederler.
Ama her adımda onları takip eden gizemli fısıltıların ardındaki gerçeği öğrenmeleriyle her şey bir anda değişir. Lilac ile Tarver o gezegenden ayrılsalar bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ilk kitabı, Benim Uzak Yıldızım, zaman ve mekân tanımayan sonsuz bir aşkın hikâyesi…


You May Also Like

2 yorum

  1. hımmmmm evet olabilir yaaaa :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Olur olur bence dksjsksjsj Okusam da yorumunu girsem dimi artık *.*

      Sil