Benim Uzak Yıldızım (Starbound #1) - Amie Kaufman & Meagan Spooner | Kitap Yorumu

11 Temmuz 2015 Cumartesi

Bir uzay gemisi, sağ kalan iki kişi ve hayatta kalma savaşı! 

Benim Uzak Yıldızım yorumuna geçemeden daha sinirim zıpladı. Ama bunun kitapla alakası yok inanın. Her neyse bu durumda bakalım nasıl bir yorum çıkıcak bende merak ediyorum. O gecenin, devasa uzay gemisi ikarustaki diğer gecelerden hiçbir farkı yoktur. Ta ki o büyük felaket gerçekleşene ve İkarus yakınlardaki bir gezegene düşene dek. Elli bin yolcu kapasiteli gemiden yalnızca iki kişi kurtulmuştur: Evrenin en zengin adamının kızı Lilac LaRoux ve genç bir savaş kahramanı olan Binbaşı Tarver Merendsen.

Binbaşı Merendsen, Lilac gibi kızların insanın başına beladan başka bir şey getirmediklerini uzun zaman önce öğrenmiştir. Lilac da, Tarverın kendi iyiliği için, onu kendisinden uzak tutması gerektiğinin farkındadır. Ama ıssızlığın ortasında hayatta kalabilmek için birbirlerine ihtiyaçları vardır. Açlık, soğuk ve vahşi hayvanlara bir de Lilacın duyduğu fısıltılar eklenince birbirlerine güvenmekten başka çareleri kalmaz. Ne var ki çok geçmeden, onları birbirlerinin kollarına iten bu trajediden büyük bir aşk doğar. Artık kurtulup kendi gezegenlerinde bir ömür ayrı kalmaktansa düştükleri bu ıssız gezegende birlikte olmayı tercih ederler.

Ama her adımda onları takip eden gizemli fısıltıların ardındaki gerçeği öğrenmeleriyle her şey bir anda değişir. Lilac ile Tarver o gezegenden ayrılsalar bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ilk kitabı, Benim Uzak Yıldızım, zaman ve mekân tanımayan sonsuz bir aşkın hikâyesi…

Neler Okumuşum? || 2015 - Haziran

1 Temmuz 2015 Çarşamba


Haziran ayı da bitti çabucak değil mi? Aslında benim için haziran ayı yarıda başladı. Çünkü lys maratonu içerisinden daha yeni ayrılmış oluyordum. Ama daha sonra sınavlar bittiğinde tabi ki ilk işim kitap okumak oldu. Ne yazık ki çok fazla kitap okuyamadım. Yinede hiç okumamaktan iyidir öyle değil mi? :)

Bakalım neler okumuşum bu haziran:
Made With Love By The Dutch Lady Designs