Lola ve Komşu Çocuk (Anna and the French Kiss #2) - Stephanie Perkins | Kitap Yorumu

by - 1/10/2016

2016 yılının ilk kitap yorumu ve ilk biten kitap ünvanını benden alan Lola ve Komşu Çocuk, uzun zamandır sonu mutlu biten ve bende de aynı mutluluk hissini bırakan bir kitap. Yabancı Yayınları daha çıkmadan biz okuyucuları merak içerisinde bırakan o bez çantası ve ciltli kapağıyla zaten gönlümüzü fethetmişti. Bize de onu alıp, okumak kalmıştı. Sonunda okuyup bitirdiğimde ise içim huzurluydu. Nedenine birazdan gelicem.Lola, sürekli farklı tarzlara bürünen ve değişik renkte ve şekilde peruklar takan bir genç kız. Annesinin sarhoş ve kendine bile bakamamasından ve babasının da ortalarda olmamasından (ölmüş de olabilir pek hatırlayamadım.) dolayı onu evlat edinen annesinin abisi yani Nathan olur. Böylelikle iki babaya sahip olmuş olur. Şimdi nasıl iki baba oldu diye soruyorsunuzdur eminim. Nathan eşcinseldir bu yüzden de Andy ile hayatlarını sürdürürler. Ama Lola'ya çok iyi bakmışlar.

Lola'nın başındaki tek sorun da bu değildir. Sevgilisi Max ondan 5 yaş büyük olması da iki babasının pek hoşlarına gitmiyor. Lola bu arada 17 yaşında ve Max de 22. Bir rock yıldızı yolunda ilerleyen Max ile her şeyin yolunda olduğu bir ilişkileri var.

Ama birgün evlerinin hemen bitişiğinde yeniden taşınan Bell ailesini görünce her şey değişir. İkizler geri gelmiştir. Cricket gelmiştir. İlk aşkı. Bundan sonrası spoilere girdiğinden anlatmayı kesiyorum.


Konunun başında da bahsetmiştim. Lola ve Komşu Çocuk içinizde mutluluk hissi bırakan bir kitap. Sizi yormayan ve bir günde rahatlıkla bitirebileceğiniz tarzda. Detaylı betimlemelerin olmadığı ve bir tutam da aşk kıvılcımı eklendiğinde ortaya çok şeker bir kitap çıkmış.

Aslında Anna and the French Kiss serisinin ikinci kitabı olmasına karşın seriye bağlı kalmadan da okuyabilirsiniz Lola ve Komşu Çocuğu. Böyle olması içinizi rahatlatmıştır umarım. Bazen seri kitapların devam kitaplarının çevrilmesini beklemek tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu yüzden Lola ve Komşu Çocuk sizi hiç üzmeyecektir.

Dip dip not: Serinin ilk kitabı Arunas Yayınları'ndan çıkmış. İsmi Paris'te Aşk. Eğer okumak isterseniz diye şuraya bir goodreads linki de bırakıyorum. Link
-Puanım-
3.5/5

You May Also Like

6 yorum

 1. Evet canım benim de çok hoşuma giden bir kitap olmuştu. Zaten insan sırf kapağı için almak istiyor. Benim anlamadığım Anne and the French Kiss serisinin 2. kitabını niye 1. kitaptan önce bastırdılar? İlk kitabın mor kapağı ayrı aşık olunası fakat Yabancı yayınlarının çıkarmaya niyeti yok gibi :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya o serinin birinci kitabını başka bir yayınevi çıkarmıştı. Hatta ismi de Pariste Aşk'tı yanlış hatırlamıyorsam.
   Hatta şimdi cevap yazarken baktım Arunas Yayınları'ndan çıkmış :) https://www.goodreads.com/book/show/13486116-paris-te-a-k

   Farklı bir kapakta çıkarmışlar ya ondan pek bağdaştıramadık bence :D

   Sil
  2. Cikarmaz olaymis :D neden orijinal guzelim kapagi bozuyorsunuz yani. Belki bir gun yabanci yayinlari bir kiyak gecer diye umut edecegim :D

   Sil
  3. Bence de Yabancı Yayinları buna bir el atmalı :)

   Sil
 2. Bu kitap, alıp da bir türlü başlamaya fırsat bulamadıklarımın arasına katılmıştı malesef. Bu güzel yorumunuzu okumak iyi geldi, en kısa zamanda okumak için sabırsızlanıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlayınca bir çırpıda okuyup bitirebiliyorsunuz zaten. Keyifli okumalar dilerim o zaman :)

   Sil