Yakut Çember (Bloodlines #6) - Richelle Mead | Kitap Yorumu

by - 1/26/2016

Bir seri sonuna daha geldik sevgili okuyucular. Vampir temalı kitapların son dönemde etkisi sönmeye tutarken bende sevdiğim serinin son kitabını bitirdiğim için hem hüzünlüyüm hem de biraz sitemkar. Yakut Çember, Kanbağı serisinin altıncı kitabı ve seri sonu olması dolayısıyla ayrı bir öneme sahip fakat yazarımız bana göre kitabı bitsin diye yazmış gibi geldi.


Rachelle Mead'in yazdığı Vampir Akademisi serisinin yan serisi olan Kanbağı , diğer serisine oranla daha fazla seviyorum. Malum burada söz konusu Adrian Iwaszkow ana karakterimiz olunca bu seriyi neden sevdiğimi gayet iyi anlayabiliyorsunuzdur. Kendine has tarzı ve üslubuyla gönüllerimizi fethetmesi bir yana üzerine yine ana karakter olan ve güçlü bir kadın karakter Sdney Sage'e de ayrı bir sempati duymak elde değil.

Gümüş Gölgeler'de bomba gibi bir kararla evlenen çiftimiz, Yakut Çember'de hem sarayda yaşayanların hem de diğer simyacıların dikkatleri üzerindedir. Tabikide evlenmeleri iki taraf için de rahatsız edici olmuş olsa da Adrian bunları takıcak bir insan değildir. Bununla beraber Adrian'ın bir ruh kullanıcı olmasından dolayı yan etkilerinden biri de ölmüş Tatiana teyzesiyle beyninde konuşmasıydı. Fakat bunlarin hepsini geçersek Jill kaçırılmıştı ve onu bulmaları gerekiyordu. Lissa'nın taht için verdiği mücadele için Jill'in önemi bir kat daha artıyordu.

Bu kitapta Vampir Akademisi'nden de tanıdığımız Rose ve Dimitri de oldukça kitapta mevcut. Hatta bu dörtlünün bir araya geldiği sahne ve ondan sonra olan dialoglar okunmaya değerdi cidden! *.*

Ama sorun burdan sonrasında patlak veriyor. Çünkü neredeyse yazar o kadar alapşap yazmış ki bu beni açıkca rahatsız etti. Hatta direkt şöyle düşündüm: "bir an önce bitirmek için yazmış." Duygu geçişleri, aksiyon sahneleri öyle garip geldi ki... Başkası yazdı deseniz inanırdırdım. O kadar Richelle Mead tarzı dışındaydı.

Her şeye rağmen konu toparlandı ve cevapsız sorular da cevap buldu bu yüzden de sırf seriyi sonlandırmak için okuduğum bir kitap oldu. Eğer eski tarzında olsaydı kesinlikle 5 yıldızlık bir puan alabilecek bir son kitap olacaktı ama üzdü.

-Puanım-
4/5

Bu kitap Kış Okuma Şenliği | 2015 - 2016 listesindeki kitaplardan biri!You May Also Like

2 yorum

 1. ay çektiğin foto nefis yaaa. blogunun dizaynı da öyle zaten :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa utandım şimdi *.*
   Teşekkürler. Blog da böyle daha hoş sanki. Arada değiştirmek lazım ya :D

   Sil