2018 Klasik Okuma Maratonu #kom2018

by - 1/25/2018Uzun zamandır blogları takip edemiyordum. Bugün şöyle bir göz gezdirirken Periodic Library'ın şu yayını gözüme çarptı, hatta bayağı dank etti diyebilirim. Başlıktan da anlaşıldığı üzere 2018 yılı içerisinde klasik kitaplar okuyacağımız bir etkinlik olacak. Bu etkinliğin ev sahibesi aynı zamanda blogu ile de yeni tanıştığım Okuyan Muggle. 3 senedir etkinliği düzenliyormuş. Büyük bir başarı bence. Ben de daha önceleri okuma maratonları düzenlemiştim fakat senelik bir etkinlik olmamışlardı. Etkinliğin ana sayfasına gitmek için sizi şuraya alalım. Benim bu etkinlikte okuyacağım klasik kitaplar ise şunlar;

 • Savaş Sanatı, Sun Tzu 3/5* (24 Şubat 2018)
 • Suç ve Ceza, Dostoyevski
 • Karamazov Kardeşler, Dostoyevski
 • Emile, J.J. Rousseau
 • Dava, Franz Kafka
 • Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Victor Hugo
 • Kendine Ait Bir Oda,Virginia Woolf
 • Otomatik Portakal, Anthony Burgess
 • Sisifos Söyleni, Albert Camus
 • Amok Koşucusu, Stefan Zweig
 • Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali
 • Aşk ve Gurur, Jane Austen
 • Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin 5/5* (3 Temmuz 2018)
Kitaplığımda 12 tane klasik var. Bunun haricinde Türk klasiklerini de kütüphaneden ekleme yaparak okuyacağım. Şimdilik bu kadar. Okudukça güncelleme yapacağım. Siz de eğer katılmak isterseniz etkinlik sayfasından bilgi alabilirsiniz. Keyifli okumalar ve bol şans!

You May Also Like

16 yorum

 1. "amok koşucusu" ve "aşk ve gurur" çok güzel kitaplar, iyi okumalar dilerim :)

  YanıtlayınSil
 2. Listede bir tek Aşk ve Gurur'u okudum ve çok sevdiğim bir kitaptır :'))) Senin de seveceklerden olmanı umuyorum :D Diğer kitaplar da okumak istediğim ama bir türlü okuyamadığım kitaplardan :D Umarım bu maraton sayesinde klasik okuma hedeflerimize ulaşırız, keyifli maratonlar!^^

  YanıtlayınSil
 3. Listendeki kitaplarının pek azını okumuşum ve birçoğunu okumak istiyorum :) Gerçekten güzel kitaplar. O zaman keyifli okumalar :)

  YanıtlayınSil
 4. bence bu listenin en iyileriii, kürk mantolu ve jane austen. okuyan muggle ve esseve de senin gibi tatlişlerden amaaa :) kolay gelsiin :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman ilk onlardan okumaya başlayayım Deep :) Ayayayya sen de öylesin ama *.* Sağol :)

   Sil
  2. bak ilk üç ağır kitaplar, okudum yaa, emile okumadım ama o da ağır olmalı, dava kafkanın en ağırlarından, portakal da zor kitap, kendine ait oda da öyle, hugonunku ile kamusünükünü okumadım ama onlar da sanırım öyle. amoku okumadım ama o ağır değil sanıyorum. kendine çok ağır klasikler seçmişsin vallaaa yaaaa :)

   Sil
  3. Ya benim hep ağır toplar kaldı çünkü. Yavaştan okudum ben minnoş olanları ondan yanii *.* Kalın olarak bir Dostoyevski'den korkmuyorum çünkü Dostoy kankam, hayatta olsa kankamdan öte. Yanakları sevilesi insan.

   Sil
 5. Klasikler şahanedir çok güzel klasikler Dava özellikle en sevdiklerimden Karamazov Kardeşleri yeniden okuma istiyorum bu sene Savaş Sanatı da okumadım bu sene onu da okumayı çok isterim keyifli okumalar

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Dava'ı ve özellikle Karamazov Kardeşler'i çok merak ediyorum. Şubat ayında başlayacağım büyük ihtimal ama bakalım. Teşekkürler size de :)

   Sil
 6. Suç ve Ceza, Amok Koşucusu ve Aşk ve Gurur'u okudum. İlk ikisi çok güzel eserler ama Gurur ve Önyargı beklentilerimi ne yazık ki karşılayamamıştı. Beğenmeyen azınlıktayım ama sevenler daha çok, sen de beğenirsin ve daha çok keyif alırsın okurken. Karamazov Kardeşler benim listemde de var, boyutu göz korkutsa da çok merak ediyorum. Katılmana çok sevindiğimi bir kez de buradan söyleyeyim. Blogunu katılanlar arasına hemen ekliyorum. Bol ve keyifli okumalar diliyorum :')

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Belki beraber okuruz Karamazov Kardeşler'i :) Teşekkürler sana da keyifli okumalar!

   Sil
 7. Aşk ve Gurur u gerçek adı olan Gurur ve Önyargı ile İş Bankası klasiklerinden okumanı tavsiye ederim. Amok Koşucusu dan sonra eğer okumadıysan Bilinmeyen Bir Kadın Mektubu da okuyabilirsin.
  Blogunu takibe alıyorum naçizane kitap okuyup blogumda anlatan biriyim ben de
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aşk ve Gurur'un elimde Martı Yayınları baskısı mevcut. Çok önceleri almış bir türlü okuma fırsatı bulamamıştım. Fakat İş bankası yayınlarından da okumak istiyorum. Bakalım... Bilinmeyen Bir Kadının Mektubunu okumuştum. Amok Koşucusu da yarım kalmıştı zaten o yüzden eklemiştim. Tavsiyen için teşekkür ederim. Blogunu ziyaret edeceğim mutlaka. Sevgiler :)

   Sil